Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Į Nyderlandų kelius išriedėjo protestuojantys žemdirbiai
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Haga. Trečiadienį į Nyderlandų kelius ir greitkelius su traktoriais išriedėjo tūkstančiai ūkininkų, trikdydami rytinį eismą. Žemdirbiai protestuoja prieš Nyderlandų vyriausybės naująją azoto politiką.

Kaip teigiama Nyderlandų naujienų portale dutchreview.com, traktorių skaičius gali siekti net 20–30 tūkstančių. Numatoma, kad labiausiai eismas bus sutrikęs vidurinėje ir rytinėje Nyderlandų dalyse, tačiau gali būti, jog protestas pasieks net pačią Hagą.

Vyriausybė kiek anksčiau šį mėnesį paskelbė įpareigojimą sumažinti išmetamų teršalų kiekį net iki 70 proc. daugelyje šalies dalių, kurios yra netoli saugomų gamtos teritorijų, o kitose vietose – iki 95 procentų. Iki 2030 m. Nyderlanduose bendrą azoto emisiją norima sumažinti 50 procentų.

Bioversija m7 2024 03 29

Valdančioji koalicija skyrė papildomą 24,3 mlrd. Eur finansavimą, kad pavyktų įgyvendinti šiuos pokyčius, kurie, manoma, privers daugelį žemdirbių drastiškai sumažinti gyvulių skaičių arba jų atsisakyti.

Hagoje, netoli Nyderlandų parlamento, kelios dešimtys ūkininkų ir jų rėmėjų (kai kurie vilkėjo marškinėlius su užrašu „Nėra ūkininkų, nėra maisto“) susirinko čia papusryčiauti, prieš išvykdami į protestą.

„Tai yra vieta, kur nustatomos taisyklės“, – pažymėjo galvijus auginantis Jaapʼas Zegwaardʼas (Japas Zegvardas), pastatęs savo traktorių miesto parko pakraštyje. 

„Manęs paprašė atvykti čia ir papusryčiauti, kad galėtume parodyti, jog esame maisto gamintojai, o ne teršėjai“, – kalbėjo jis.

Ūkininkavimas yra svarbus Nyderlandų ekonomikos sektorius, kurio eksportas pernai sudarė beveik 105 mlrd. eurų. Visgi kita medalio pusė – taršių dujų emisijos, nepaisant to, kad ūkininkai stengiasi jas sumažinti.

Pasak J. Zegwaardʼo, žemdirbiai nori kalbėti apie tai, kaip sumažinti išmetamų teršalų kiekį. „Dabar žemės ūkio sektorius vadinamas dideliu teršėju, o tai neteisinga“, – teigė jis.

Jei norite pamatyti protestuojančių ūkininkų vaizdo įrašą, spauskite čia.

Parengta: pagal BNS inf. ir užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos