Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Nuomonė
LŽŪT ragina nešvaistyti lėšų beverčiams projektams
Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) išplatintame pareiškime valdžios institucijoms ragina atkreipti dėmesį, kad, viena vertus, didinami akcizai, kita vertus – nemažai lėšų skiriama įvairiems projektams, kurie, LŽŪT, teigimu yra abejotinos vertės.

Rašte primenama, kad ieškant lėšų papildomam gynybos finansavimui, buvo padidinti akcizai kai kurioms kuro rūšims. LŽŪT teigimu, tai padaryta paskubomis ir tinkamai neišdiskutavus su visuomene bei suinteresuotomis grupėmis.

„Didžioji dalis gyventojų pritaria didesniam ir papildomam gynybos finansavimui, bet atskiros visuomenės grupės, organizacijos įvardija skirtingus galimus finansavimo šaltinius. Tačiau kai kurie akcizų ir mokesčių keitimai primena desperatišką, neapgalvotą Finansų ministerijos pinigų „grandymą iš visokiausių pakraščių“.

Bioversija 2024 07 09 m7

Žemdirbiai jau ne kartą bando atkreipti dėmesį į abejotinos vertės projektus, tokius kaip melioracijos griovių niokojimas užverčiant akmenimis, kelmais, šakomis, kuriam skirta 10 mln. Eur, pelkininkystės plėtra – skirta 20 mln. Eur, meldinės nendrinukės įvairūs projektai, kuriems skirta 7 mln. Eur“, – teigiama Lietuvos žemės ūkio tarybos vadovo Igno Hofmano pasirašytame rašte.

Pareiškime abejojama aplinkos ministro Simono Gentvilo bei žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko sprendimais, keliami klausimai dėl finansavimo atitinkamiems projektams. S. Gentvilas raginamas palikti postą, o Vyriausybė – prisiimti atsakomybę.

„Raginame Vyriausybę imtis kuo greičiau ryžtingų veiksmų ir kuo greičiau stabdyti visų beverčių projektų, kurie naudingi tik jų įgyvendintojams, bet kokį finansavimą, šių projektų lėšas nukreipti gynybos finansavimui ar mobilumo paketui“, – rašoma rašte, adresuotame šalies prezidentui, premjerei, Seimo pirmininkei ir parlamentinėms frakcijoms.

Visą Lietuvos žemės ūkio tarybos pareiškimą galima rasti čia.

Parengta: pagal LŽŪT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos