Keičiamos NMA projektų administravimo taisyklės. Jei jos bus patvirtintos, NMA negalios Lietuvos įstatymai, kurie numato galimybę prekiaujant ūkininkams atsiskaityti grynaisiais pinigais, vesti apskaitą kasoje ir pan.
NMA, vadovaudamasi savo vidiniais kriterijais ir sudaryta komisija, spręs – ūkininkas rizikingas ar ne. Na, toks liaudies teismo prototipas. Neduok Die, komisija bus prijaučianti respublikonams, o pareiškėjas bus demokratas arba atvirkščiai.
Vietoj LR įstatymais nustatytos tvarkos, NMA nurodymu reikės atsidaryti specialią sąskaitą banke, po darbo dienos ūkininkui reikės bėgti į banką ir įnešti į jį visus pinigus, gautus už parduotą produkciją.
Be to, jei NMA nustatys, kad pareiškėjas yra rizikingas (kokiais kriterijais???), tada privalėsite pateikti visų su jumis susijusių asmenų bankų sąskaitų išrašus. Pavyzdžiui, jei NMA (kažkokiais kriterijais) nustatys, kad rizikinga yra žemės ūkio bendrovė ar kooperatyvas, tai pajininkai turės pateikti NMA visus asmeninių sąskaitų išrašus: ką valgė, kur gėrė, kam dovanas pirko. Net nenumatytas laikotarpis, už kurį laiką turės pateikti.
Nedidelis ūkininkas, kuris prekiauja visus metus, apsilankys banke 120–150 kartų, nes kas antrą dieną važiuos į banką įnešti pinigų. Teks susimokėti už kiekvieną įnešimą po 2–3, o gal net visus 5 eurus. Į banką galima patekti tik darbo metu, todėl vieną dieną ūkininkas prekiaus, o kitą – skirs kelionei į banką.
Ar kas nors bandėte paskutiniu metu ten patekti? O įnešti grynuosius pinigus? Kiek reikia laukti? Savaitę, dvi, jei nenukreipia vykti į bankomatą. Visi apsilankymai bankuose susitarus iš anksto. Ar žinote, kiek kai kuriuose Lietuvos rajonuose yra bankų skyrių? Kai kur tik po vieną ir nebūtinai tas bankas, kuriame jūs turėsite sąskaitą.
Sakysite yra pinigus priimantys bankomatai. Bet juk rajonuose trūksta pinigus išduodančių automatų, o juos priimančių yra apskritai vienetai ir tai gal tik po vieną ar nė vieno rajono centruose. Jei jau vedi tiksliai buhalteriją, tai reikės įnešinėti viską, ar kas nors matė bankomatą, priimantį centus?
Kokioje utopijoje gyvename, gerbiami miestiečiai??? Jei Vilniuje bankas yra per gatvę perėjus, tai kaime žinokite to nėra. Nėra net rajonų centruose. Ką tokia visuotinė kontrolė reiškia? Kad vietoj to, jog kokybiškai dirbtų, kokybiškai suformuluotų teisės aktus ir vertinimą, pasirenka visuotinę kontrolę. Na ar ne komunizmas? Kaip gali neaiškiais ir nepaviešintais kriterijais kažkokia komisija pripažinti ūkininką rizikingu? Tai gali padaryti tik teismas demokratinėje valstybėje arba rizikingumo kriterijai privalo būti įvardyti ir iš anksto žinomi, kad jų būtų laikomasi.
***
Susipažinti su NMA projektų administravimo taisyklių pakeitimo projektu galima čia. Jis su visuomene derinamas iki spalio 10 dienos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Zita Dargienė: „Dabar dirbu dar aktyviau“
2024-10-03 -
Kokiais žirgeliais lekiame į Seimą
2024-09-26 -
Gedas Špakauskas: „Labiausiai motyvuoja grįžtamasis ryšys“
2024-09-19
Skaitomiausios naujienos
-
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17 -
Keičiamos augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės
2024-09-20
(0)