Basf A1 2024 12 20 Basf m1 2024 12 20
Mokslas
Startavo tradicinė mokslinė konferencija

Akademija (Kėdainių r.). Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre startavo mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai". Keturių dienų renginys apjungia Žemdirbystės, Miškų bei Sodininkystės ir daržininkystės institutus. Tradiciškai pirmieji ataskaitas pateikė Žemdirbystės instituto mokslininkai.

Konferencijos rengėjai pastebi, kad tradicinis renginys šįmet išsiskiriantis tuo, jog ataskaitos teikiamos pagal vykdomas ilgalaikes programas.

Žemdirbystės instituto direktorius dr. Gintaras Brazauskas pasidžiaugė, kad 193 mokslo darbuotojų kolektyvą pernai papildė dvylika doktorantų, o keturioms darbuotojoms (Nijolė Liepienė, Jovita Mikaliūnienė, Kristina Amalevičiūtė ir Virginija Tunaitienė) suteiktas mokslo daktaro laipsnis. Pernai apginta vienuolika disertacijų, vykdyta 12 tarptautinių projektų, net 46 darbuotojai vyko į 106 komandiruotes dvidešimtyje šalių.

Bioversija m7 2024 11 19

„Žinome, kad praėję metai buvo gana nelengvi tiek žemdirbiams, tiek žemės ūkio mokslininkams. Išbandymų siuntė ir gamta, ir rinka. Žemdirbiai nori labai staigaus rezultato ir greitų atsakymų į kylančius klausimus, tačiau mokslas negali būti greitas. Reikia ne vienų metų tyrimų, kad padėtume spręsti vis naujas kylančias problemas", - sakė dr. G. Brazauskas.

Žemdirbystės instituto direktorius dr. Gintaras Brazauskas pasidžiaugė, kad jo vadovaujamas kolektyvas yra pastebėtas ir užsienio kolegų

Direktorius pasidžiaugė aktyviais darbuotojais - juk pernai surengta ne viena svarbi konferencija, dešimtys lauko dienų, seminarų, susitikimų, produktyvių diskusijų.

„Šiais metais irgi keliame nemažai uždavinių sau. Tikiuosi, kad 2017-ieji bus ne mažiau veiklūs. Mūsų kolektyvas turi potencialo, nebijo iššūkių, tad esame pasiryžę tęsti pradėtus projektus. Mūsų darbai sulaukia atgarsio užsienyje. Vis dažniau kolegos užsako mums tyrimus, kviečia bendradarbiauti. Suprantame, kad aktualūs lieka klimato kaitos, dirvožemio išsaugojimo, kenksmingų organizmų suvaldymo klausimai", - sakė Žemdirbystės instituto direktorius.

Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ona Auškalnienė pastebėjo, kad praėję metai panašūs į ankstesnius: „Darbų tikrai netrūksta, nes laikas, o kartu ir mokslas nestovi vietoje. Keičiantis pasauliui, mums tenka vis daugiau uždavinių. Jau kuris laikas tiriame piktžolių atsparumą herbicidams. Juk pasitaiko, kai žemdirbiai nupurškia piktžolėtus laukus herbicidais, tačiau kenkėjai nenyksta. Tada ir skuba pas mus su klausimais, kodėl taip yra? Mums belieka aiškintis priežastis. Gaila, bet tą pačią minutę pateikti atsakymų negalime. Reikia mažiausiai metų, kad galėtume pasakyti, ar teisinga kryptimi einame. Tad iššūkių nemažėja. Lieka tik išsijuosus darbuotis."

Mokslininkai susikaupę klausė kolegų ataskaitų apie nuveiktus darbus

Žemdirbystės institute ataskaitų bus klausoma dvi dienas. Bus diskutuojama ir apie dirvožemį, ir apie tręšimą, ir apie daugiamečius augalus, įvairias augalų ligas bei kovą su jomis, ir plačiausiai paplitusių javų veisles, ir atsparumą šalčiams bei kitiems gamtos iššūkiams.

Miškų institute laukia ilgalaikių programų aptarimai, pokalbiai apie apželdinimą, miškų ligas, atskirus medžius ir jų augimo ypatybes.

Sodininkystės ir daržininkystės instituto kolektyvas be tradicinių ataskaitų laukia diskusijų apie sodo bei daržo augalų sveikatą, klimato kaitos įtaką derliui, produktyvumui ir kitais klausimais.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
    Visos apklausos