Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Mokslas
Šiltnamio efektą sukeliančios dujos – gyvulių pašarui?
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Berlynas. Vokiečių mokslininkai išrado būdą, kaip iš šiltnamio efektą sukeliančių dujų – anglies dioksido – sintetinti amino rūgštis, kurios tinka ne tik gyvulių pašarų, bet ir dirbtinės mėsos gamybai.

Išmaitinti nuolat augančią planetos gyventojų populiaciją ir kartu apsaugoti aplinką – vienas kitam prieštaraujantys tikslai. Miuncheno technikos universiteto (Vokietija) mokslininkai suderino abu.

Tyrėjų komanda, vadovaujama prof. Volker‘io Sieber‘io (Volkerio Zyberio), išrado dirbtinės fotosintezės metodą, kurio metu iš anglies dioksido – daugelio gamtinių ir pramonės procesų šalutinio produkto – pagaminama universali maisto medžiaga. Naudojant žaliąją elektrą ir vandenį, iš aplinkos išskirtas anglies dioksidas pirmiausia paverčiamas tarpiniu produktu metanoliu. Vėliau medžiaga

Bioversija 2024 07 09 m7

įtraukiama į kelių etapų procesą ir, naudojant sintetinius fermentus, gaunamas L-alaninas. 

Pasak metodikos autorių, palyginti su augalų auginimu, norint sukurti tą patį L-alanino kiekį dirbtinės fotosintezės būdu, nereikia didelių žemės plotų, o energija gaunama iš saulės ar vėjo jėgainių. Be to, anglies dioksidas – lengvai prieinama žaliava, kurios kiekį atmosferoje iki šiol mažino tik augalai. Šios aplinkybės atveria kelią mažesniam ekologiniam pėdsakui žemės ūkyje. 

Vokietijos mokslininkai, savo išradimą aprašę mokslo žurnale „Chem Catalysis“, tvirtina, jog tai – tik pradžia. Jie planuoja sintetinti kitas amino rūgštis ir didinti proceso efektyvumą, kad procesas būtų dar tvaresnis. 

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos