Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Mokslas
Rokiškio moksleiviai žinias kaups inžinerijos eksperimentinėje klasėje
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rokiškis / Kaunas. Matydami, kaip stipriai šiuo metu stinga kvalifikuotos darbo jėgos, į klubą susibūrę Rokiškio verslininkai įsteigė inžinerijos eksperimentinę klasę.

Tikimasi, kad bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) pavyks rajono gimnazijų moksleivius sudominti inžinerijos studijomis, o drauge įgyvendinamas projektas duos puikų sinergijos efektą ir taps pavyzdžiu kitiems.

Rokiškio verslo klubo prezidentas, įmonės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis prognozuoja, kad, nesiimant sprendimų, jau po penkerių metų dėl inžinierių stygiaus žemės ūkio sektorius patirs didelių problemų.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kad problema aštri, pritaria ir VDU ŽŪA absolventų klubo „ŽŪA alumni“ įsteigto Paramos ir labdaros fondo „Pagalba regionų jaunimo studijoms“ pirmininkas prof. dr. Jonas Čaplikas, primindamas, kad per pastaruosius metus itin sparčiai augo atotrūkis tarp specialistų poreikio ir studijuojančiųjų skaičiaus.

Jo teigimu, atotrūkiui gilėjant, ateityje pramonė ir žemės ūkis patirs dar didesnių problemų. Šiais mokslo metais į akademiją priimti 23 būsimi inžinieriai mechanikai, nors jų poreikis vien agroversle siektų daugiau negu 150 specialistų kasmet.

Vis dėlto vilčių yra – VDU ŽŪA ir Rokiškio verslo atstovams apsilankius dar tik dalyje rajono gimnazijų, jau susidarė didesnis nei pusšimčio inžinerija susidomėjusių moksleivių būrys. Numatyta, kad veikla prasidės vasarį.

Planuojama, kad kiekvieną mėnesį verslo klubas finansuos moksleivių keliones į VDU ŽŪA ir kultūrines programas, universiteto specialistai parengs ir vykdys specialią užsiėmimų programą. Moksleiviams duris ketina atverti rajono verslo įmonės ir žemės ūkio bendrovė.

Programos dalyviams bus įteikiami kurso baigimo pažymėjimai, o norintieji toliau gilintis į inžineriją veiklas galės tęsti eksperimentinėje klasėje ir ateinančiais mokslo metais. Mat planuose – sukurti inžinerijos klasę, siūlančią moksleiviams net kelis lygius ir galimybę kasmet vis labiau gilinti inžinerines žinias.

Parengta: pagal VDU ŽŪA inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos