


Kalifornija. Pastaruosius dvejus metus Kalifornijos universiteto specialistai stebėjo šešis veršelius, kurių tėvo genomas buvo pakeistas, kad neišaugtų ragai. Tokia technologija vieną dieną galėtų pakeisti įprastinį ragų pašalinimą.
Kaip ir tikėtasi, skelbia „Science Daily“, nė vienam iš veršelių ragai nesusiformavo, o kraujo ir kitokie tyrimai parodė, kad visi veršeliai yra sveiki. Tuo tarpu genų analizė atskleidė, kad buliaus genomo mutacijoms sukelti panaudotas bakterijos genetinis kodas kai kuriais atvejais įsiliejo ir į palikuonių genomą.
„Du veršeliai paveldėjo natūraliai susidariusius mutavusių genų variantus, o kiti keturi – dar ir bakterijos genetinio kodo fragmentą, arba plazmidę,“ – sako tyrimo bendraautorė Alison van Enenam (Alison Van Eenennaam).
Mokslininkų teigimu, bakterijos genomo dalis galima pašalinti selekcijos būdu, šiuo atveju – atrenkant ir toliau veisiant tik tuos galvijus, kurie paveldėjo natūraliai atsiradusias mutacijas, neleidžiančias augti ragams.
Toks metodas jau senokai taikomas kuriant naujas augalų veisles, kurių genomas modifikuojamas įtraukiant, o vėliau pašalinant svetimų organizmų genus.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Žemės ūkio akademijoje atidaryta Prototipų erdvė
2023-03-29 -
Piktžolių kontrolė: ar išsiversime be herbicidų?
2023-03-27 -
Tarpiniai pasėliai: naudos daug, klausimų – irgi
2023-03-22
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio paskirties žemė: perkant jokių ribojimų ir pirmenybių?
2023-03-15 -
Paskelbtas preliminarus GAAB žemėlapis
2023-03-28 -
„Vyksta natūralus ūkių naikinimas“
2023-03-09
(0)