Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Mokslas
Pakeitė genomą, kad neišaugtų ragai

Kalifornija. Pastaruosius dvejus metus Kalifornijos universiteto specialistai stebėjo šešis veršelius, kurių tėvo genomas buvo pakeistas, kad neišaugtų ragai. Tokia technologija vieną dieną galėtų pakeisti įprastinį ragų pašalinimą.

Kaip ir tikėtasi, skelbia „Science Daily“, nė vienam iš veršelių ragai nesusiformavo, o kraujo ir kitokie tyrimai parodė, kad visi veršeliai yra sveiki. Tuo tarpu genų analizė atskleidė, kad buliaus genomo mutacijoms sukelti panaudotas bakterijos genetinis kodas kai kuriais atvejais įsiliejo ir į palikuonių genomą.

„Du veršeliai paveldėjo natūraliai susidariusius mutavusių genų variantus, o kiti keturi – dar ir bakterijos genetinio kodo fragmentą, arba plazmidę,“ – sako tyrimo bendraautorė Alison van Enenam (Alison Van Eenennaam).

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Mokslininkų teigimu, bakterijos genomo dalis galima pašalinti selekcijos būdu, šiuo atveju – atrenkant ir toliau veisiant tik tuos galvijus, kurie paveldėjo natūraliai atsiradusias mutacijas, neleidžiančias augti ragams.

Toks metodas jau senokai taikomas kuriant naujas augalų veisles, kurių genomas modifikuojamas įtraukiant, o vėliau pašalinant svetimų organizmų genus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos