Basf m1 2024 06 14
Mokslas
Pakeitė genomą, kad neišaugtų ragai

Kalifornija. Pastaruosius dvejus metus Kalifornijos universiteto specialistai stebėjo šešis veršelius, kurių tėvo genomas buvo pakeistas, kad neišaugtų ragai. Tokia technologija vieną dieną galėtų pakeisti įprastinį ragų pašalinimą.

Kaip ir tikėtasi, skelbia „Science Daily“, nė vienam iš veršelių ragai nesusiformavo, o kraujo ir kitokie tyrimai parodė, kad visi veršeliai yra sveiki. Tuo tarpu genų analizė atskleidė, kad buliaus genomo mutacijoms sukelti panaudotas bakterijos genetinis kodas kai kuriais atvejais įsiliejo ir į palikuonių genomą.

„Du veršeliai paveldėjo natūraliai susidariusius mutavusių genų variantus, o kiti keturi – dar ir bakterijos genetinio kodo fragmentą, arba plazmidę,“ – sako tyrimo bendraautorė Alison van Enenam (Alison Van Eenennaam).

Bioversija 2024 04 26 m7

Mokslininkų teigimu, bakterijos genomo dalis galima pašalinti selekcijos būdu, šiuo atveju – atrenkant ir toliau veisiant tik tuos galvijus, kurie paveldėjo natūraliai atsiradusias mutacijas, neleidžiančias augti ragams.

Toks metodas jau senokai taikomas kuriant naujas augalų veisles, kurių genomas modifikuojamas įtraukiant, o vėliau pašalinant svetimų organizmų genus.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos