Ilinojus. Fizikai rado būdą išgauti trimačius gyvų karvių embrionų vaizdus, skelbia „ScienceDaily". Šis metodas gali būti pritaikytas ir žmogaus organizmui bei padėti įvertinti embrionų gyvybingumą prieš dirbtinį apvaisinimą.
Viena dirbtinio apvaisinimo procedūra gali kainuoti iki 20 tūkstančių dolerių, todėl nenuostabu, kad bandančios susilaukti vaikų poros nori kuo didesnių sėkmės šansų pačiu pirmuoju bandymu. Vienas pagrindinių uždavinių šioje srityje yra rasti neintervencinį būdą nustatyti, kurie embrionai yra gyvybingiausi. Tam gali būti pritaikytas metodas, sukurtas karvių embrionams.
„Žiūrint į mėginius kitais metodais, vaizdas atrodo išplaukęs dėl šviesos, atsimušančios nuo paviršių. Lyg žiūrėtum į debesį," - aiškina naujo darbo bendraautorius Michailas Kandelis.
Kartu su Ilinojaus universiteto kolegomis inžinieriais jis sukūrė gradientinės šviesos mikroskopiją (GLIM), leidžiančią detaliai atvaizduoti daugiasluoksnius karvės embriono audinius. GLIM leidžia kontroliuoti, kaip giliai šviesa įsiskverbia į audinį, todėl gali padaryti nuotraukas skirtinguose audinio lygiuose. Vėliau nuotraukos sujungiamos į trimatį viso objekto vaizdą.
Surasti sveikiausią embrioną - tik pusiaukelė. „Pagrindinis išbandymas bus įrodyti, kad embrionas, kurį atrinkome mūsų metodu, išaugo į gyvą veršelį," - pabrėžia Marčelo Rubesa (Marcello Rubessa), vienas projekto autorių.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)