Kaunas. Naujausiomis žiniomis apie mokslinius tyrimus gyvūnų mitybos srityje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijoje surengtoje konferencijoje dalijosi Vokietijos, Austrijos, Lietuvos ir Latvijos mokslininkai.
Tarptautinė mokslinė konferencija „Gyvūnų mityba, sveikata, produkcijos kokybė - problemos ir sprendimai" buvo skirta LSMU Veterinarijos akademijos Paukščių lesalų ir paukštininkystės produktų laboratorijos prie Gyvulininkystės katedros įkūrimo 20-mečiui paminėti.
Priimdamas Veterinarijos akademijos kanclerio prof. Henriko Žilinsko sveikinimus, Paukščių lesalų ir paukštininkystės produktų laboratorijos vadovas prof. Romas Gružauskas pasidžiaugė, kad rengiant konferenciją prisidėjo garsūs partneriai - Hohenhaimo (Vokietija) universiteto Žemės ūkio fakulteto gyvulių mitybos institutas bei Vienos (Austrija) Veterinarinės medicinos universiteto Gyvūnų mitybos ir funkcinių augalų junginių institutas.
Paukščių lesalų ir paukštininkystės produktų laboratorijos vadovas prof. Romas Gružauskas
„Ir Hohenhaimo, ir Vienos universitetai yra aukščiausiojo pasaulinio lygio universitetai. Didžiuojuosi, kad mes sėkmingai bendradarbiaujame", - kalbėjo prof. R. Gružauskas.
Konferencijos svečiai (iš kairės): Vienos universiteto prof. Kendrimas Zebelis (Qendrim Zebeli) skaitė pranešimą apie svarbiausias karvių šėrimo taisykles; Hohenhaimo universiteto prof. Michaelis A. Grashornas (Michael Grashorn) kalbėjo apie sojų rupinių pakeitimą natūraliais baltyminiais pašarais naminių paukščių lesaluose, o jo kolega iš Hohenhaimo universiteto prof. Raineris Mosentinas (Rainer Mosenthin) aptarė invazinius metodus, tiriant virškinamumo ir absorbcijos procesus kiaulių organizme
Visą dieną vykusioje konferencijoje perskaityta per 20 pranešimų, pateikti 8 stendiniai pranešimai. Mokslininkai aptarė dažniausiai pasitaikančias gyvūnų mitybos problemas ir galimus jų sprendimo būdus. Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės fakulteto dekanas doc. Rolandas Stankevičius teigė, kad konferencija surengta tinkamu laiku ir labai aktuali. „Nuo to, kaip šersime gyvūnus, priklauso jų sveikata, o nuo jų sveikatos - gaunamos produkcijos kokybė", - teigė dekanas.
Veterinarijos akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas (kairėje) ir Gyvulininkystės fakulteto dekanas doc. Rolandas Stankevičius
Du dešimtmečius dirbanti Paukščių lesalų ir paukštininkystės produktų laboratorija, pasak R. Stankevičiaus, yra labai produktyvi, nuolat plečia savo veiklą, vykdo daug projektų, atlieka daug mokslinių tyrimų. Laboratorijos mokslinių interesų kryptis - zootechninių pašarų priedų panaudojimas paukščių mityboje, paukščių virškinimo fiziologinių procesų, kiaušinių ir paukštienos kokybės tyrimai, paukštininkystės funkcionaliųjų produktų kūrimas.
Paukščių lesalų ir paukštininkystės produktų laboratorijoje dirba aukštos kvalifikacijos mokslininkai, o joje esančios šiuolaikiškos įrangos vertė - apie 2 mln. litų. Kitos tokios mokslinių tyrimų bazės Baltijos šalyse nėra. Prof. R. Gružauskas sakė, kad labiausiai didžiuojasi laboratorijoje dirbančiais mokslininkais - jų išprusimu, sugebėjimu vykdyti tyrimus, bendrauti su studentais, gamybininkais. „Be žmonių ir tobuliausia įranga yra tik metalo laužas", - teigė profesorius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09 -
Žemės ūkio paskirties žemės rinka: sandorių mažėja, kainos kyla
2024-12-16
(0)