Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Mokslas
Mokslininkai: kai kur mėsos vartoti reikėtų mažiau
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vokietija. Bonos universiteto specialistai, padarę įvairių su mėsos vartojimu susijusių tyrimų apžvalgą, teigia, kad turtingosios šalys turi valgyti gerokai mažiau mėsos tam, jog žemė gebėtų išmaitinti mus ateityje.

Paskaičiuota, kad Europos Sąjungos gyventojas per metus suvalgo maždaug 80 kilogramų mėsos. Idealiu atveju tai turėtų būti bent jau 75 procentais mažiau, rašo „Science Daily“.

Tyrimo autorius prof. Matin‘as Qaim‘as (Meitinas Kveimas) sako, kad jeigu visi žmonės valgytų tiek mėsos, kiek europiečiai ar Šiaurės Amerikos gyventojai, garantuotai nepasiektume tarptautinių klimato kaitos švelninimo tikslų, o daugelis ekosistemų griūtų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Profesoriaus teigimu, siekiant išvengti tokio scenarijaus, reikia išmokti išsiversti su 20 kilogramų mėsos ar dar mažiau per metus. Kita vertus, jeigu žmonija pereitų prie vegetarinės ar veganininės mitybos, tai irgi nebūtų geriausia išeitis.

Pirmiausia, yra daug regionų, kuriuose gerai auga tik žolė, todėl ten auginti gyvulius yra logiška. Be to, skurdžiai gyvenančiuose regionuose mėsa, pienas ir kiaušiniai yra ne tik būtini pilnavertei mitybai, bet ir svarbus pajamų šaltinis.

Kol kas didelių pokyčių mėsos valgymo įpročiuose nematyti: nors vegetarų daugėja, bendras mėsos suvartojimas Europoje išlieka panašus. Prof. M. Qaim‘as kviečia svarstyti apie papildomus mokesčius gyvūninės kilmės produktams. Vis dėlto, jo teigimu, tai tikrai nebūtų populiarus sprendimas, ypač turint omenyje tai, kad 10 ar 20 procentų pabrangimo tikriausiai neužtektų pakeisti valgymo įpročiams. Tačiau, anot jo, mėsa turi didelius aplinkos kaštus, kurie neatsispindi kainoje, tad būtų sąžininga pirkėjams pasidalinti bent dalimi jų.

Tyrimo autoriai taip pat ragina tvaraus vartojimo temą įtraukti į mokyklų programas. Anot jų, visi turėtų jautriau peržiūrėti savo sprendimus ir tai turėtų galioti ne tik maistui, bet, pavyzdžiui, ir marškinėliams, kuriuos perkame nukainotų prekių parduotuvėje, kad užsivilktume vienam vakarui.

Šaltinis: sciencedaily.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos