Kaunas. LSMU Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės technologijos fakulteto modernios įrangos parką papildė pieno analizatorius „eProCheck2.0-2400". Šis naujos kartos prietaisas automatiniu būdu atlieka pieno testą, kuris nustato progesteroną ir haptoglobiną piene ir kraujo serume.
Vokietijoje sukurtą analizatorių universitetui padovanojo buvusio auklėtinio Virginijaus Slausgalvio vadovaujama bendrovė „Centrinis parkas". Kaip veikia analizatorius, pademonstravo LSMU Veterinarijos akademijoje viešėjęs „FrimTec" vadovas Frydrichas Frankas (Friedrich Frank).
„FrimTec" vadovas Frydrichas Frankas LSMU VA Gyvulininkystės technologijos fakulteto Gyvulių mėsinių savybių ir mėsos kokybės įvertinimo laboratorijoje demonstravo, kaip veikia pieno analizatorius „eProCheck2.0-2400"
Haptoglobino tyrimas parodo uždegiminius procesus, t. y., padeda nustatyti somatinių ląstelių skaičių ir klinikinio bei subklinikinio mastito užuomazgas kaip galima anksčiau. „Karvių sveikatingumui haptoglobino tyrimas - naujas ir labai vertingas, nes leidžia diagnozuoti ankstyvos stadijos mastitą ir tokiu būdu išvengti gydymo antibiotikais, ar bent jau naudojant minimalias jų dozes, reguliuojant šėrimą", - teigė LSMU VA Gyvulininkystės technologijos fakulteto Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovas profesorius habil. dr. Romas Gružauskas.
Prietaisas „eProCheck2.0-2400" papildė Gyvulių mėsinių savybių ir mėsos kokybės įvertinimo laboratorijos modernios įrangos parką, kuriame tiriamas ne tik pienas, bet ir kiti gyvūninės kilmės produktai. Vienu metu pieno analizatorius gali tirti 22 pieno pavyzdžius. Ištirti 22 pieno pavyzdžius dėl progesterono pakanka 20 min., o haptaglobinui - 75 min. Visų atliktų tyrimų duomenis galima kaupti, analizuoti, naudoti duomenų bazes, nustatyti tendencijas.
„Tai ypač naudinga tiek gerinant pieno kokybę, tiek dirbant mokslinį darbą. Taigi, prietaisas suteiks ir naujų tyrimų galimybių, ir dirbs operatyviai", - džiaugėsi prof. R. Gružauskas. Jo kaina su visais priedais - apie 10 tūkst. EUR.
„Karvių sveikatingumui haptoglobino tyrimas - naujas ir labai vertingas", - teigė LSMU VA Gyvulininkystės technologijos fakulteto Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovas profesorius habil. dr. Romas Gružauskas (dešinėje). Kairėje - gyvūnų pašarų pramonės įmonės „Innovad" (Belgija) Techninio departamento produktų atrajotojams grupės vadovas Dr. Rudrigeris Kratzas
Pieno analizatorius pasitarnaus įvairiais tikslais: tiriant pieną ir teikiant paslaugas ūkininkams, verslui, mokslo ir edukaciniais tikslais, nes juo naudosis doktorantai, magistrantai, studentai. Aparatas mobilus, tad juo galėtų naudotis ir veterinarijos gydytojai. Esantį LSMU galima bus naudoti pagal patvirtintus įkainius. Beje, šį pieno analizatorių jau yra įsigijusi ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, kurį naudoja savo mobiliojoje laboratorijoje ir teikia paslaugas ūkininkams.
Tuo pačiu universitete viešėjo dar vienas svečias - gyvūnų pašarų pramonės įmonės „Innovad" (Belgija) Techninio departamento produktų atrajotojams grupės vadovas dr. Rudrigeris Kratzas (Rudiger Kratz). Su vienu naujos kartos šios įmonės sukurtu pašarų priedu Gyvūnų auginimo technologijų instituto Gyvulių mėsinių savybių ir mėsos kokybės įvertinimo laboratorijos mokslininkai atliko tyrimus Lietuvos pieno ūkiuose.
„Turime praktinių mokymų bandymų centrą, karvių bandą, joje vyko bandymai su naujos kartos produktu. Šioje laboratorijoje gauti tyrimai skelbiami visame pasaulyje, kur dirba inovacijų bendrovė „Innovad", - su pasididžiavimu sakė prof. R. Gružauskas.
F. Frankas ir R. Kratzas taip pat dalyvavo ir skaitė pranešimus LSMU VA surengtame tarptautiniame moksliniame seminare „Aktualios galvijų mitybos problemos ir naujausi tyrimo metodai vertinant jų produktyvumą, produkcijos kokybę ir sudėtį bei sveikatingumą".
LSMU VA surengtame tarptautiniame moksliniame seminare dalyvavo ūkininkai, gyvulininkystės specialistai, mokslininkai
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)