Vašingtonas. Misisipės valstijos (JAV) universiteto mokslininkai ištyrė melatonino, kuris natūraliai išsiskiria organizme miegant, funkcijas galvijų organizme. Jų teigimu, melatoniną naudinga įtraukti į gyvulininkystės praktiką.
Amerikiečių mokslininkai dešimtmetį tyrė, kaip veršingos karvės organizme melatoninas veikia kraujotaką tarp patelės ir vaisiaus. Jie nustatė, kad medžiaga pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, padeda sumažinti gyvūnų oksidacinį stresą, turi įtakos širdies ir kraujagyslių sveikatai.
Misisipės valstijos universiteto specialistai patvirtino, jog melatoninas padeda gyvūnų organizmui reguliuoti temperatūrą, todėl palengvina šilumos stresą. Naktį šio hormono kiekis būna didžiausias, kūno temperatūra – žemiausia. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, jog melatonino papildas, naudojamas vasarą, sumažino veršingų karvių kūno temperatūrą. Tikimasi išbandyti šią priemonę su kitų rūšių gyvūnais, rašoma portale „EurekAlert!“.
Šis hormonas ne tik reguliuoja cirkadinio kūno ritmą. Jis veikia organizmo mikrobiomą. Pasak mokslininkų, kadangi melatoninas keičia mikrobiomą ir kartu imunitetą, atlieka svarbų vaidmenį beveik kiekviename fiziologiniame procese.
Paskutiniai tyrimai rodo, kad melatoninas padeda galvijų organizmui susidoroti su kai kurių maisto medžiagų trūkumu, pavyzdžiui, sausrų laikotarpiu, skatina aminorūgščių gamybą ir efektyvesnį raumenų augimą.
Mokslininkai tikisi ateityje rasti būdų, kaip palaikyti galvijų sveikatą ir produktyvumą, manipuliuojant natūralaus melatonino koncentracija organizme ir naudojant pašarų papildus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)