Bioversija A1 2025 01 01 Basf m1 2024 12 20
Mokslas
Gyvulininkystės technologų trūkumo greitai nebejausime?

Kaunas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje mokslo metus pradėjo 304 pirmakursiai. Populiariausia išliko veterinarinės medicinos studijų programa, o geriausia žinia, kad gyvulininkystės technologiją pasirinko beveik dvigubai daugiau jaunuolių negu pernai.  

Gyvulininkystės technologijos fakulteto dekanas docentas dr. Rolandas Stankevičius labai patenkintas priėmimo rezultatais: „Šių metų priėmimas - tiesiog pasakiškas." Gyvulininkystės technologijos studijų programą pasirinko 43 studentai (8 iš jų - ištęstinę studijų formą). Tikslinį finansavimą gavo 20 studentų, valstybės - 11, o savo lėšomis mokysis 12 (8 - ištęstinėse studijose).

„Prieš ketverius metus į šią studijų programą buvo priimti tik keturi studentai, kurie akademiją baigė pavasarį, o praėjusiais metais gyvulininkystės technologijos nebaigė nė vienas bakalauras. Taigi vėl padidėjęs susidomėjimas šia labai reikalinga profesija rodo, kad mums pavyko grąžinti jai populiarumą", - teigė fakulteto dekanas R. Stankevičius.

Bioversija m7 2025 01 01

Nuo šių metų pradžios Gyvulininkystės technologijos fakultetui vadovaujantis dr. Rolandas Stankevičius džiaugiasi, kad gyvulininkystės technologogo profesija atgauna populiarumą

Tikslinį finansavimą būsimiems gyvulininkystės technologams skyrė valstybė (Žemės ūkio ministerija) ir privatus sektorius (žemės ūkio bendrovės, įmonės, stambūs ūkiai ir ūkininkai). Pasak dekano, tarp norinčiųjų gauti tikslinį finansavimą buvo didelis konkursas - į 20 vietų pretendavo 68 jaunuoliai.  

Į gyvulininkystės technologijos, gyvūnų mokslo bei gyvūninių išteklių bakalauro ir magistrantūros studijas iš viso priimti 88 studentai. O fakultete visuose kursuose praėjusiais mokslo metais studijavo apie 120 studentų. Dekanas mano, kad studentų daugėja dėl daugelio veiksnių: pakoreguotos mokymosi programos, atsižvelgiant į tarptautinių ekspertų pastabas, gera mokymosi bazė, universiteto vardas, aktyvus agitacinis darbas, be to, gyvulininkystės technologų labai trūksta darbo rinkoje.

Studijų procesui pagerinti įsigyta naujos įrangos mokslo laboratorijose, atnaujintos kai kurios laboratorijos. Praktinius įgūdžius formuoti studentai galės Praktinių mokymų ir bandymų centre, Gyvulininkystės institute, tariamasi ir su inovatyviais ūkiais, nes gyvulininkystės specialistas,  R. Stankevičiaus teigimu, negali būti teoretikas, parengtas tik teoriniais pagrindais. Jis neabejoja, kad Gyvulininkystės technologijos fakultete parengti specialistai tikrai sugebės valdyti ūkį, prižiūrėti bandą, pašarų bazę ir panašiai.

Veterinarinės medicinos pirmajame kurse studijuos 150 jaunuolių iš Lietuvos ir 9 - iš užsienio. Valstybės krepšelį gavo 63 būsimieji veterinarijos gydytojai. Maisto mokslo studijų programą pasirinko 37 jaunuoliai (net 34 įstojo į valstybės finansuojamas vietas), veterinarinę maisto saugą - 42. Pastarųjų didžioji dalis (37) studijuos savo lėšomis.

Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė patenkinta priėmimo rezultatais ir nemažėjančiu susidomėjimu veterinarinės medicinos studijomis, įstojusieji išlaikė nemažą konkursą. Stabilus stojančiųjų skaičius yra ir į Maisto mokslo bei Veterinarinės maisto saugos studijų programas, jis kasmet svyruoja tik apie 5 proc. į vieną ar kitą pusę. Visos Veterinarijos fakulteto studijų programos šių metų pavasarį buvo akredituotos 6 metams, tik naujoji, praėjusiais mokslo metais debiutavusi Maisto mokslo programa pernai buvo akredituota 5 metams.

Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienėpatenkinta nemažėjančiu susidomėjimu veterinarinės medicinos studijomis

„Labai norėtųsi, kad kuo daugiau mūsų studentų pasirinktų darbą su produkcijos gyvūnais, nes ši sritis labai imli darbui ir yra didelis specialistų poreikis. Aišku, tai labiau vyrams tinkantis darbas, tačiau jų įstoja mokytis gerokai mažiau nei merginų, kurių dauguma yra visose studijų programose. Prieš 20 metų vaizdas buvo kitoks", - sakė Veterinarijos fakulteto dekanė.

Šiemet Veterinarijos fakultete gauta ir daug valstybės krepšelių. Į veterinarinės maisto saugos magistrantūros studijas įstojo 48 bakalaurai ir tik vienas studijuos savo lėšomis. Įdomu tai, kad net 39 pasirinko ištęstines studijas - tai rodo, kad didžioji dalis bakalaurų jau turi darbus.

Pasak profesorės, šiemet yra pokyčių veterinarinės medicinos programoje - padidinta klinikinių-praktinių studijų dalis, sumažinant teorinių paskaitų skaičių, kad studentai įgytų kuo daugiau praktinių įgūdžių. O ir studijų bazė nuolat atnaujinama, naujos šiuolaikiškos aparatūros įsigijo ir stambių, ir smulkių gyvūnų klinikos, metų pabaigoje pastaroji turėtų gauti naują skaitmeninį rentgeno aparatą.

Veterinarinės maisto saugos padalinys grįžo į renovuotas patalpas, su atnaujintomis laboratorijomis. Universitetas skyrė papildomų lėšų būtinai Maisto mokslo programos įrangai įsigyti. „Tikrai nestovime vietoje ir darome viską, kad studijų kokybė būtų pati aukščiausia ir net geresnė, negu reikalauja nuostatai", - tikino Veterinarijos fakulteto dekanė V. Riškevičienė.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
    Visos apklausos