Londonas / Vašingtonas. Jungtinės Karalystės mokslininkų sukurti genetiškai modifikuoti purpuriniai pomidorai, JAV aprobuoti kaip saugūs vartoti, tėvynėje kol kas vertinami skeptiškai.
Profesorė Katy Martin (Cathie Martin) iš John‘o Innes‘o centro Noridže (Jungtinė Karalystė) sukūrė naujos rūšies purpurinį pomidorą, kuris turi išskirtinių antioksidacinių savybių. Nauja kultūra yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) pavyzdys, nes kuriant pomidorą panaudoti gėlės žioveinio genai.
Teigiama, jog purpuriniame pomidore gausu antocianinų, kurie siejami su įvairia nauda sveikatai. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) paskelbė, kad valgyti tokius pomidorus yra saugu. Noridžo mokslininkai, sukūrę purpurinį pomidorą, Kalifornijoje įsteigė įmonę ir tikisi parduoti produkto koncepciją, rašo portalas bbc.com
Jungtinėje Karalystėje dar tik siekiama gauti leidimą auginti šią kultūrą komerciniais tikslais. Daugelis kompanijos dalyvių, prieštaraujančių GMO, nerimauja, jog genetiškai modifikuotiems pasėliams nereikės papildomų tyrimų, baiminamasi, kad atsiras alergenų ar toksinų.
Šiemet Jungtinės Karalystės vyriausybė pakeitė įstatymą, kad šalyje būtų galima kurti ir parduoti genetiškai modifikuotą maistą. GMO naudojami daugelyje šalių daugiau kaip 20 metų, bet yra draudžiami Europos Sąjungoje.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)