Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Mokslas
Akademikas V. Ruzgas apdovanotas už Lietuvos vardo garsinimą

Vilnius. Valstybės atkūrimo dienos proga Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus 59 asmenims už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje.

„Susitinkame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kad pagerbtume tuos, kurie savo pasiaukojamu darbu ir kūrybiniais ieškojimais nušviečia mūsų kasdienybę. Kurdami saugesnę, teisingesnę ir šviesesnę ateitį, jie stiprina Lietuvą ir nepaliaujamai kelia mus visus aukštyn“, – sveikinimo kalboje sakė šalies vadovas.

„Savo pavyzdžiu Jūs liudijate, kokia svarbi yra laisvė mąstyti ir veikti. Iš Jūsų mes galime mokytis, kaip sklaidyti tiek praeitį gaubiančias, tiek ir dabarčiai grasinančias tamsumas“, – sakė Prezidentas, palinkėjęs, kad įteikiami Lietuvos valstybės apdovanojimai įkvėptų naujiems reikšmingiems darbams.

Bioversija m7 2024 02 22

Vasario 16-osios proga paskelbtu dekretu Prezidentas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanojo Lietuvos mokslų akademijos tikrąjį narį, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Javų selekcijos skyriaus vyriausiąjį mokslo darbuotoją doc. dr. Vytautą Ruzgą.

Akademikas V. Ruzgas yra vienas ryškiausių selekcininkų, žieminių kviečių ir rugių veislių kūrėjų Lietuvoje. Jis sukūrė 28 žieminių kviečių ir rugių veisles, iš kurių 26 įrašytos į Lietuvos nacionalinį augalų veislių sąrašą, o dvi – į Estijos nacionalinių augalų veislių sąrašą.

Į Europos Sąjungos Bendrąjį žemės ūkio augalų veislių katalogą įrašytos 26 jo sukurtos veislės.

V. Ruzgas paskelbė daugiau kaip 130 mokslo ir 70 mokslo populiarinimo straipsnių augalų genetikos, selekcijos ir sėklininkystės klausimais.

V. Ruzgo veikla įvertinta mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimu „Gyvybės medis“ (2008), Baltijos Asamblėjos medaliu (2014). 2011 m. jam skirta Lietuvos mokslo premija (kartu su bendraautoriais).

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos