


Vašingtonas. Ūkininkai dažnai patiria daugiau nerimo ir depresijos, palyginti su kitais, nes kasdienybei įtaką daro nekontroliuojami veiksniai, pavyzdžiui, oro sąlygos. Tyrimas rodo, kad tai veikia ir žemdirbių vaikus.
Ilinojaus (JAV) universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kad išsiaiškintų, kaip ekonominiai veiksniai veikia ūkininkų ir jų paauglių vaikų psichinę sveikatą. '
Ūkiuose pareigos perduodamos iš kartos į kartą, jaunimas anksti įsitraukia į praktinę veiklą, sunkumai, slegiantys suaugusiųjų pečius, paliečia betarpiškai visus šeimos narius, rašoma interneto svetainėje „Dairy Herd Management“.
Vaikai puikiai žino, kas vyksta ūkyje, ir nėra apsaugoti nuo nemalonių emocijų. Josie Rudolphi (Džosi Rudolfi) ir Richard’as Berg’as (Ričardas Bergas) nustatė, kad apie 60 proc. suaugusiųjų ir paauglių atitinka lengvos depresijos kriterijus, o 55 proc. suaugusiųjų ir 45 proc. paauglių būdingas nerimas.
Pasak amerikiečių tyrėjų, depresijos paplitimas bendroje populiacijoje paprastai siekia 17–18 proc., todėl nustatyti skaičiai yra dideli. Vertinant streso veiksnius, nustatyta koreliacija tarp skolų ir prislėgtos nuotaikos suaugusiems bei depresijos, nerimo paaugliams.
„Nenuostabu, kad vaikus veikia suaugusiųjų patirtis. Daugeliu atvejų suaugusieji gali išeiti į darbą ir grįžti namo, atskirti karjerą ir tėvystę. Tačiau ūkyje posėdžio stalas stovi virtuvėje, o buityje kalbama apie verslo problemas. Kai riba tarp darbo ir šeimos yra neryški, gana sudėtinga atsiriboti“, – pabrėžė J. Rudolphi.
Apie 82 proc. respondentų įvertino savo psichinę sveikatą kai puikią ar gerą, nepaisant to, kad atsakymai į klausimus apie nerimo ir depresijos simptomus atskleidė priešingus rezultatus. Tyrėjai spėja, kad žmonės įprato gyventi su lengva ar vidutinio sunkumo depresija, suvokia ją kaip naują normalumą.
Mokslininkai renka duomenis trečius metus iš eilės ir plečia dalyvių skaičių. Dabartinis tyrimas parodė stiprią koreliaciją tarp suaugusiųjų ir paauglių depresijos. Autoriai akcentavo būtinybę rūpintis vaikų gerove kaimo vietovėse, įtraukiant mokyklas, vaikų dienos centrus ir kitas jaunimo užimtumo organizacijas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Audrius Vanagas – Metų žmogus
2023-12-01 -
Be skaitymo negalime priimti pasaulio
2023-12-01 -
Tikras dvaras su tikru natūraliu ūkiu
2023-11-27
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų avansai: sąskaitos pildosi, tačiau ne tiek, kiek tikėtasi?
2023-11-08 -
Nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos glumina savininkus
2023-11-22 -
Vienų reikalaujama pievas atstatyti, kiti negali jų deklaruoti
2023-11-28
(0)