Vilnius. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ su Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosos“ nepriklausoma profesine sąjunga prie Vyriausybės rūmų rengia mitingą. Jo dalyviai siekia apsaugoti bendrovę nuo planuojamo uždarymo ir atkreipti dėmesį į grėsmę prarasti darbą.
Susirinkusieji skanduoja: „Leiskit dirbt!“ Darbuotojų teigimu, Belgijoje „EuroChem“ fabrikui dirbti leidžiama, o Lietuvoje – ne. Jie nesupranta, kodėl sąlygos nėra vienodos abiem gamyklom.
Vis tik viešojoje erdvėje svarstoma, kad „Lifosos“ užkonservavimo atveju jos darbuotojus persiviliotų kitos įmonės, galbūt net „Achema“.
Mitinge dalyvavusio Kėdainių r. mero Valentino Tamulio teigimu, dauguma „Lifosos“ darbuotojų turi aukštą kvalifikaciją, tad greičiausiai juos tikrai pas save dirbti kvies kitos įmonės.
Vis tik, pasak jo, bedarbių gal ir nebus daug, tačiau vėliau darbuotojus „Lifosai“ gali būti labai sunku susigrąžinti atgal.
V. Tamulis pabrėžė, kad, atsižvelgiant į sankcijas, vis tik reikia ieškoti sprendimų, kad įmonė galėtų veikti.
Pirmadienį su „Lifosos“ profesinių sąjungų vadovais susitikusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Vyriausybė suinteresuota, kad bendrovė būtų išsaugota ir tęstų veiklą.
Liepos 3 d. bendrovę valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, kad „Lifosa“ gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl gamyklos likimo apskritai.
***
Premjerę pavaduojanti finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad bendrovė gali veikti ir dabartinėmis sąlygomis, o jos ateitis yra vadovybės atsakomybė.
„Įmonė vykdyti veiklą, kuri neprieštarauja sankcijų politikai, gali, todėl labiau raginčiau įmonės vadovybę konstruktyviai dirbti ir ieškoti sprendimų, kaip būtų galima efektyviai veikti esamoje situacijoje ir neapsimesti, kad nei ponas Melničenka (Andrejus Melničenka, netiesiogiai kontroliuojantis „EuroChem Group“ – BNS), nei sankcijos, nei priežastys, dėl kurių taikomos sankcijos, neegzistuoja“, – žurnalistams sakė G. Skaistė.
„Jeigu nori vykdyti tokią veiklą, kuri prieštarauja sankcijoms, tai, manau, tokia veikla nėra galima“, – pridūrė ji.
Ministrės teigimu, paskirtas laikinasis „Lifosos“ administratorius tik įrodo, kad valstybė suinteresuota, jog įmonė tęstų veiklą.
„Tam, kad įmonė galėtų vykdyti veiklą, jai buvo paskirtas laikinasis administratorius, tai reiškia, kad Vyriausybė mato įmonės veiklą. Ten yra daug darbuotojų, ji yra svarbi regionui“, – sakė G. Skaistė.
Premjerės patarėjas Kęstutis Lančinskas teigė, kad Vyriausybė šiuo metu neplanuoja švelninti Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ taikomos sankcijų kontrolės skiriant laikinąjį administratorių.
Jo teigimu, ES nėra vieningos sankcijų įgyvendinimo praktikos, todėl kiekviena šalis tai daro savaip.
„Visos šalys narės ieško būdų savaip įgyvendinti tas sankcijas. (...) Reglamente yra numatyti du būdai sankcijų įgyvendinimo, tai vieną būdą Lietuva yra pasirinkusi – paskirti laikinąjį administratorių“, – trečiadienį žurnalistams sakė K. Lančinskas.
„Kol kas ne“, – teigė premjerės patarėjas, atsakydamas į klausimą, ar nesvarstoma rinktis kito sankcijų kontrolės būdo.
K. Lančinskas kartojo pirmadienį Ingridos Šimonytės išsakytą poziciją, jog Vyriausybė yra suinteresuota, kad „Lifosa“ tęstų veiklą ir išsaugotų darbo vietas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31 -
Žinomas verslininkas A. Alešiūnas nuteistas už sukčiavimą
2024-10-22 -
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)