Vilnius. Daugiau nei metus sankcijų apribota ir ne visu pajėgumu veikianti Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl gamyklos likimo apskritai, pranešė ją valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“.
Taip nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir žaliavų trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių, pirmadienį pranešė „EuroChem“.
Įmonės direktorių valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius Samirʼas Brikhoʼas sako, kad dėl šių priežasčių įmonei nepavyko vykdyti įprastos ir pelningos veiklos. Anot jo, gamyklos konservavimas gali prasidėti šių metų spalį.
„Po ilgų ir kruopščių svarstymų „EuroChem“ nuoširdžiai apgailestauja ketinanti pradėti laikino gamyklos Lietuvoje konservavimo procesą nuo 2023 metų spalio. (...) Deja, nėra galimybių toliau tvariai vykdyti veiklą aplinkoje su tiek apribojimų. Kaip atsakingas darbdavys turime priimti kai kuriuos svarbius sprendimus jau dabar“, – pranešime teigia S. Brikhoʼas.
Anot jo, konservavimo metu dalis darbuotojų bus išsaugota, o grupė ieškos galimybių tęsti „Lifosos“ veiklą.
„Vienas iš mūsų prioritetų yra išsaugoti gamyklą laikino konservavimo metu. Todėl dalį darbuotojų, turinčių būtiniausias kompetencijas, išlaikysime, kad gamykla ir ją supanti aplinka išliktų apsaugota ir saugi. Tuo pačiu metu ir net šiame vėlyvame etape toliau ieškosime sprendimų, įskaitant potencialių investuotojų paiešką, kurie būtų priimtini Lietuvos Vyriausybei ir galėtų netolimoje ateityje sudaryti sąlygas „Lifosos“ veiklos atnaujinimui“, – sako S. Brikhoʼas.
„EuroChem Europe“ vadovas ir „Lifosos“ valdybos pirmininkas Marcʼas Hechlerʼis (Markas Hešleris) birželio pradžioje teigė, kad gamyklos ateitis priklausys nuo to, ar ji galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi, tačiau Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas tuomet sakė, kad toks variantas neįmanomas.
M. Hechleris sako, kad sprendimų su Lietuvos valdžia bus ieškoma toliau, o nepavykus sutarti dėl gamybos atnaujinimo „EuroChem“ pradės konsultacijas su profesinėmis sąjungomis ir valdžios institucijomis dėl įmonės ateities.
„Lifosos“, kuri nevykdo gamybos, išlaikymas kainuoja kelis milijonus eurų per mėnesį ir nėra ekonomiškai pagrįstas, kad galėtų toliau tęstis. Nors toliau aktyviai ir uoliai dirbsime su Lietuvos valdžios institucijomis, kad rastume sprendimą, deja, vis labiau artėjame prie laikino gamyklos konservavimo spalio mėnesį“, – „EuroChem“ pranešime sako M. Hechlerʼis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Keičiasi „Dotnuva Baltic“ vadovas
2024-10-02 -
„Biovela Group“ investuoja 8 mln. eurų į skerdyklą Utenoje
2024-09-26 -
ILTE ūkininkams skirs iki 60 mln. eurų paskolų
2024-09-24
Skaitomiausios naujienos
-
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17 -
Keičiamos augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės
2024-09-20
(0)