Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Žadama laikinai konservuoti „Lifosą“

Vilnius. Daugiau nei metus sankcijų apribota ir ne visu pajėgumu veikianti Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl gamyklos likimo apskritai, pranešė ją valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“.

Taip nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir žaliavų trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių, pirmadienį pranešė „EuroChem“.

Įmonės direktorių valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius Samirʼas Brikhoʼas sako, kad dėl šių priežasčių įmonei nepavyko vykdyti įprastos ir pelningos veiklos. Anot jo, gamyklos konservavimas gali prasidėti šių metų spalį.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Po ilgų ir kruopščių svarstymų „EuroChem“ nuoširdžiai apgailestauja ketinanti pradėti laikino gamyklos Lietuvoje konservavimo procesą nuo 2023 metų spalio. (...) Deja, nėra galimybių toliau tvariai vykdyti veiklą aplinkoje su tiek apribojimų. Kaip atsakingas darbdavys turime priimti kai kuriuos svarbius sprendimus jau dabar“, – pranešime teigia S. Brikhoʼas.

Anot jo, konservavimo metu dalis darbuotojų bus išsaugota, o grupė ieškos galimybių tęsti „Lifosos“ veiklą.

„Vienas iš mūsų prioritetų yra išsaugoti gamyklą laikino konservavimo metu. Todėl dalį darbuotojų, turinčių būtiniausias kompetencijas, išlaikysime, kad gamykla ir ją supanti aplinka išliktų apsaugota ir saugi. Tuo pačiu metu ir net šiame vėlyvame etape toliau ieškosime sprendimų, įskaitant potencialių investuotojų paiešką, kurie būtų priimtini Lietuvos Vyriausybei ir galėtų netolimoje ateityje sudaryti sąlygas „Lifosos“ veiklos atnaujinimui“, – sako S. Brikhoʼas.

„EuroChem Europe“ vadovas ir „Lifosos“ valdybos pirmininkas Marcʼas Hechlerʼis (Markas Hešleris) birželio pradžioje teigė, kad gamyklos ateitis priklausys nuo to, ar ji galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi, tačiau Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas tuomet sakė, kad toks variantas neįmanomas.

M. Hechleris sako, kad sprendimų su Lietuvos valdžia bus ieškoma toliau, o nepavykus sutarti dėl gamybos atnaujinimo „EuroChem“ pradės konsultacijas su profesinėmis sąjungomis ir valdžios institucijomis dėl įmonės ateities.

„Lifosos“, kuri nevykdo gamybos, išlaikymas kainuoja kelis milijonus eurų per mėnesį ir nėra ekonomiškai pagrįstas, kad galėtų toliau tęstis. Nors toliau aktyviai ir uoliai dirbsime su Lietuvos valdžios institucijomis, kad rastume sprendimą, deja, vis labiau artėjame prie laikino gamyklos konservavimo spalio mėnesį“, – „EuroChem“ pranešime sako M. Hechlerʼis.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos