Basf A1 2024 12 20 Basf m1 2024 12 20
Energetika
Biokuro biržos apyvarta išaugo tris kartus

Vilnius. Biokuro biržos „Baltpool" apyvarta kovą buvo 3 kartus didesnė nei nei pernai kovą ir dukart didesnė nei šių metų vasarį - jos apimtys siekė 6,5 mln. eurų. Tokį jos augimą lėmė geros biokuro kainos bei jo pirkimas pusmečiui į priekį.  

„Biokuro biržos specialistai išaugusią paklausą aiškina palankiomis biokuro kainomis ir tuo, jog kovas buvo paskutinis mėnuo, kuomet buvo galima sudaryti pusmečio trukmės sandorius ne šildymo sezonui. Tuo pasinaudojo šilumos gamintojai, linkę vienu sandoriu užsitikrinti tiekimą visam pusmečiui, o ne tikėtis išlošti pasinaudojant trumpalaikiais kainų svyravimais", - pranešė „Baltpool".

Pasak bendrovės, kovą biržoje sudarytas rekordinis sandorių skaičius - 499, arba 24,4 proc. daugiau nei vasarį, o biržos dalyvių aktyvumą lėmė padidėjęs trumpalaikių sandorių skaičius - 448, arba 84 proc. daugiau nei vasarį.

Bioversija m7 2024 11 19

Kovą vidutinė medienos skiedrų tiekimo kaina siekė 148 eurus už toną naftos ekvivalento (tne) - 0,7 proc. mažiau nei vasarį ir 13 proc. mažiau nei pernai kovą. Pasak „Baltpool", didžiausio kainų kritimo tikimasi gegužę.

Šiluma miestuose atpigo

Išaugus šildymui naudojamai biokuro daliai, didmiesčių gyventojai šiemet už šilumą mokėjo mažiau.

Pasak Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) vadovo Vytauto Stasiūno, šilumos gamybai naudojamo biokuro kaina per metus beveik nepakito ir buvo apie 130 eurų už toną naftos ekvivalento (tne), o gamtinių dujų kaina sumažėjo nuo 520 eurų už tne iki 514 eurų už tne.

„Biokuro dalies padidinimas labai paveikė šildymo kilovatvalandės kainą. Praeitą šildymo sezoną vidutinė kaina buvo 6,86 cento su PVM, o šio šildymo sezona vidutinė kaina Lietuvoje buvo 6,12 cento su PVM. Tas kainos sumažėjimas nulėmė, kad šį šildymo sezoną standartinis neapšiltintas butas, kur gyvena didžioji visuomenės dalis, mokėjo 67 eurus per mėnesį, o praeitą šildymo sezoną - 74 eurus. Skaičiuojame, kad praeitą sezoną per 6 mėnesius už šildymą iš viso buvo sumokėta 444 eurai, o šį šildymo sezoną - vidutiniškai 402 eurai“, - vardino V. Stasiūnas.

Anot jo, numatyta, kad iki 2020 metų šilumos gamybai naudojamo biokuro dalis turės pasiekti 85 proc., o tai leis dar labiau sumažinti šildymo kainas.

Pagal BNS inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
    Visos apklausos