Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
BŽŪP
Pradėjo nagrinėti Lietuvos peticiją dėl išmokų

Vilnius. Europos Parlamento Peticijų komitetas pradėjo nagrinėti peticiją dėl nevienodų tiesioginių išmokų, tenkančių Lietuvos žemdirbiams. Europos Komisija jau pateikė informaciją dėl peticijoje iškeltų reikalavimų.

Priminsime, kad peticiją dėl nevienodų išmokų pagal ES Bendrą žemės ūkio politiką inicijavo Lietuvos žemės ūkio taryba, kuri vienija Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos grūdų augintojų, Lietuvos pieno gamintojų asociacijas ir Lietuvos ūkininkų sąjungą.

Europos Komisija išdėstė  parlamentiniam komitetui savo argumentus dėl išmokų konvergencijos (artėjimo prie vidurkio) 2014-2020 m. laikotarpiu ir pasiūlymų dėl BŽŪP po 2020 m. nuostatas.

Bioversija 23 04 27

Pagal peticijų nagrinėjimo procedūrą Lietuvos žemės ūkio taryba ruošia pastabas į Europos Komisijos pateiktus atsakymus. „Prasideda sunki ir sudėtinga argumentų kova dėl teisingų išmokų Lietuvos žemdirbiams“, rašoma Lietuvos žemės ūkio tarybos pranešime .

Peticiją dėl išmokų suvienodinimo pasirašė 52 359 Lietuvos piliečių. Vasario mėn. visuotiniame žemdirbių suvažiavime šie parašai buvo įteikti Europos Parlamento nariui B. Ropei, kuris juos nuvežė į Strasbūrą.

Peticijoje reikalaujama teisingų tiesioginių išmokų Lietuvos žemdirbiams, kuriems keliami tie patys, griežčiausi pasaulyje ES aplinkosauginiai, maisto saugos, gyvūnų gerovės standartai, klimato kaitos švelninimo reikalavimai.

„Už tą patį darbą toje pačioje vietoje visiems turi būti mokama tiek pat“, - peticijoje cituojamas Europos Komisijos pirmininko Ž. K. Junkerio „Pranešimas apie Sąjungos padėtį 2017 metais".

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos