Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
BŽŪP
BŽŪP taisyklių nesilaikyti leidžiančios nuostatos aiškios, bet ar pakankamos?
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Briuselis. Europos žemdirbių skėtinė organizacija „Copa Cogeca“ palankiai vertina Europos Komisijos (EK) pasiūlymą, kuriame numatytos nuo bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) taisyklių leidžiančios nukrypti nuostatos, tačiau abejoja jų veiksmingumu, kovojant su aprūpinimo maistu problema.

Pasak „Copa Cogeca“ pranešimo, EK sprendimą priėmė greitai ir tai sveikintina, nes ūkininkams ir žemės ūkio kooperatyvams reikėjo skubaus paaiškinimo dėl taisyklių, kurios bus taikomos nuo kitų metų.

Organizacija tikisi, kad valstybės narės greitai informuos EK apie savo pasirinkimus, susijusius su šiuo klausimu, o EK nedelsdama patvirtins nacionalinius BŽŪP strateginius planus. Pranešime teigiama, kad tai EK padėtų laiku suformuoti BŽŪP, o sektoriui – spėti pasirengti pokyčiams.

Bioversija 22 08 31

Kalbėdama apie sprendimą, „Copa“ prezidentė Christiane Lambert pareiškė, kad labai svarbu, jog Europos ūkininkai padėtų užtikrinti aprūpinimo maistu saugumą, tad jiems reikia leisti gaminti daugiau.

Tačiau, pasak C. Lambert, ribojimai pūdyme auginti kukurūzus ir sojas neturi jokios prasmės. Be to, ji nuogąstauja dėl to, kad ūkininkai menkai skatinami šiomis išimtimis naudotis ir bus pernelyg sudėtinga įgyvendinti nuo BŽŪP taisyklių nukrypti leidžiančias nuostatas.

Mąstydamas apie dabartinę rinkos padėtį, „Cogeca“ prezidentas Ramonʼas Armengolʼas (Ramonas Armengolas) pritarė, kad EK sprendimas geras, tačiau pridūrė, jog vis dėlto neatsižvelgiama į dabartinę rinkos padėtį, o ūkininkai nepakankamai skatinami auginti daugiau grūdų ir aliejinių augalų, siekiant sumažinti jų trūkumą, kurį sukėlė Rusijos karas prie Ukrainą.

Parengta: pagal „Copa Cogeca“ pranešimą
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija