Basf A1 2024 09 06 Basf m1 2024 09 06
BŽŪP
Lietuvoje grėsminga dirvožemio drėgmės situacija

Vilnius. Dėl drėgmės stokos Lietuva atsidūrė tarp šalių, kuriose situacija vertinama kaip grėsminga, rodo Europos sausros observatorijos duomenys.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija išplatino pranešimą, ragindama Žemės ūkio ministeriją skubiau priimti sprendimus, kurie leistų sušvelninti galimus stichinės sausros padarinius.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmąjį gegužės dešimtadienį vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje tebuvo 1,5 mm (0,1 SKN). Didžiojoje šalies dalyje kritulių nebuvo visai ar jų kiekis neviršijo 3 mm. Vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje antrąjį gegužės dešimtadienį buvo 13,7 mm (2/3 SKN).

Bioversija 2024 08 19 m7

Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, plinta Lietuvoje, o paskutinį gegužės dešimtadienį lietaus nenumatoma.

Europos sausros observatorijos žemėlapio duomenimis, Lietuvos teritorija yra tarpe regionų, kuriuose nustatyta grėsminga dirvožemio drėgmės situacija.

„Bendrame besiplečiančios krizės fone rizika, kad tęsiantis ir augant sausros intensyvumui, jos sukelti nuostoliai gali tapti nepakeliama, į bankrotą vedančia našta žemdirbiams, vis didėja. Todėl svarbu kuo anksčiau imtis būtinų priemonių ir iš anksto mobilizuoti finansinius resursus galimiems stichinės sausros padariniams sušvelninti ir kompensuoti“, – pažymi Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija kreipiasi į Žemės ūkio ministeriją, prašydama kuo skubiau priimti sprendimus dėl BŽŪP Strateginio plano priemonių lankstumo ir išimčių (pvz., leisti naudoti pašarų ruošimui kultūras, deklaruotas, kaip žaliasis pūdymas ir kt.), paramos pasėlių draudimui padidinimo, administracinės kontrolės palengvinimo ir kt.

Taip pat prašoma kreiptis į Europos Komisiją dėl avansinio tiesioginių išmokų ir kaimo plėtros plotinių priemonių mokėjimų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
Visos apklausos