Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
BŽŪP
Kiaulių augintojams dar šiemet žadama išmokėti 2,2 mln. eurų paramos

Vilnius. Lietuva gavo Europos Komisijos pritarimą ir kiaulių laikytojų, patyrusių nuostolių dėl COVID-19 sukeltos situacijos, prarastoms pajamoms kompensuoti galės skirti 2,2 mln. Eur laikinosios paramos.

Šios kompensacijos turėtų būti išmokėtos iki šių metų pabaigos, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Pasak ŽŪM, Europos Komisija įsiklausė į Lietuvos inicijuotą ir kitų šalių palaikomą raginimą kuo skubiau spręsti krizę kiaulienos sektoriuje ir leido iki kitų metų vidurio pratęsti laikinosios valstybės pagalbos teikimą ne tik šiam, bet ir kitiems nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiems sektoriams. Išaugo ir laikinosios valstybės pagalbos (de minimis) ribos ūkininkams ir įmonėms.

Bioversija 2024 04 26 m7

Savivaldybėms pateikę prašymus kiaulių augintojai už kiekvieną liepos 1 d.–lapkričio 30 d. paskerstą kiaulę galės gauti 30 Eur kompensaciją. Didžiausia paramos suma, kurią nuo COVID-19 pandemijos pradžios galės gauti vienas pareiškėjas, padidinta nuo 225 tūkst. Eur iki 290 tūkst. Eur.

ES kilus perteklinės kiaulienos produkcijos krizei, pusė Lietuvos kiaulių augintojų dar spalį teigė svarstantys nutraukti veiklą, jeigu padėtis negerės.

Šaltinis: ŽŪM
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos