Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
BŽŪP
Italijos paukščių ūkiams – 64 mln. eurų paramos

Briuselis. ES valstybės narės sutarė suteikti išskirtinę paramą Italijos kiaušinių ir paukštienos gamintojams, kurie patyrė nuostolių dėl paukščių gripo. Iš ES biudžeto skiriama 32,1 mln. Eur paramos, antra tiek skirs šalies Vyriausybė.

Nuo 2017 m. spalio 1 iki 2018 m. birželio 30 d. Italijoje oficialiai patvirtini 45 paukščių gripo protrūkiai ančių, kalakutų, pentardų ir bankivinių vištų ūkiuose. Šalies Vyriausybė pritaikė būtinąsias priemones padėčiai kontroliuoti, stebėti ir užkirsti kelią tolesniems protrūkiams. Pavyzdžiui, buvo uždrausta laikyti paukščius atvirame lauke, juos gabenti, išvežti už protrūkio zonos ribų ir kt.

Šios priemonės turėjo įtakos daugeliui kiaušinių ir paukštienos gamintojų. Dėl to sumažėjo perinti ir vartoti skirtų kiaušinių, gyvų paukščių ir paukštienos gamyba.

Bioversija 22 08 31

ES parama skiriama tiems gamintojams, kuriuos paveikė paukščių gripo protrūkiai ir kurie patyrė nuostolių. Paramos suma, įskaitant Italijos biudžeto indėlį, sudarys 64,2 mln. Eur.

Kiek anksčiau Europos Komisija skyrė 50 mln. eurų paramą Airijos mėsinių gyvulių ūkiams, kuriuos neigiamai paveikė būsimas Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES. Bendra parama nukentėjusiems Airijos ūkiams, įskaitant nacionalinio biudžeto indėlį, sudarė 100 mln. eurų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija