Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
BŽŪP
Euractiv.com: trąšoms bus taikomas nulinis importo muito tarifas?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Briuselis. Europos Komisija iki 2024 m. siūlo taikyti nulinį trąšų importo muito tarifą karbamidui ir amoniakui, kurie naudojami gaminant azoto trąšas. Tai turėtų apsaugoti nuo galimo trąšų trūkumo ir užtikrinti ūkininkams mažesnę jų kainą. Šiam siūlymui pritaria ir ES žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Voicechovskis), rašo EURACTIV.com.

Pramonės asociacijos „Fertilizers Europe“ duomenimis, trąšų tiekimą ypač paveikė kovą įvestos sankcijos kalio importui iš Baltarusijos ir nutrūkusi prekyba su Rusija. Tad EK raginama priimti žemdirbiams dar palankesnį sprendimą – nulinį importo muito tarifą taikyti visoms mineralinėms trąšoms.

ES žemės ūkio komisaras, paklaustas, ar yra tokia galimybė, pabrėžė, kad viskas priklausys nuo situacijos.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Turime stebėti, kaip viskas klostysis ateityje. Trąšų problema opi, o jų reikia, norint užtikrinti aprūpinimo maistu saugumą“, – sakė jis.

Pasiūlymui dar turi pritarti valstybės narės per kitą žemės ūkio ministrų susitikimą. Vis dėlto neabejojama, kad dauguma Bendrijos šalių šiam siūlymui tikrai pritars.

Siekiant pagerinti trąšų rinkos padėtį, Rytų Vokietijos kasyklose pradėtas bandomasis gręžimas – stengiamasi išgauti daugiau kalio, iš kurio būtų gaminamos trąšos. Taip pat ieškoma alternatyvių trąšų tiekėjų, kaip vienas jų įvardijamas Marokas.

Publikacijos originalą rasite čia.

Parengta: pagal EURACTIV.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos