


Briuselis. Europos Komisija iki 2024 m. siūlo taikyti nulinį trąšų importo muito tarifą karbamidui ir amoniakui, kurie naudojami gaminant azoto trąšas. Tai turėtų apsaugoti nuo galimo trąšų trūkumo ir užtikrinti ūkininkams mažesnę jų kainą. Šiam siūlymui pritaria ir ES žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Voicechovskis), rašo EURACTIV.com.
Pramonės asociacijos „Fertilizers Europe“ duomenimis, trąšų tiekimą ypač paveikė kovą įvestos sankcijos kalio importui iš Baltarusijos ir nutrūkusi prekyba su Rusija. Tad EK raginama priimti žemdirbiams dar palankesnį sprendimą – nulinį importo muito tarifą taikyti visoms mineralinėms trąšoms.
ES žemės ūkio komisaras, paklaustas, ar yra tokia galimybė, pabrėžė, kad viskas priklausys nuo situacijos.
„Turime stebėti, kaip viskas klostysis ateityje. Trąšų problema opi, o jų reikia, norint užtikrinti aprūpinimo maistu saugumą“, – sakė jis.
Pasiūlymui dar turi pritarti valstybės narės per kitą žemės ūkio ministrų susitikimą. Vis dėlto neabejojama, kad dauguma Bendrijos šalių šiam siūlymui tikrai pritars.
Siekiant pagerinti trąšų rinkos padėtį, Rytų Vokietijos kasyklose pradėtas bandomasis gręžimas – stengiamasi išgauti daugiau kalio, iš kurio būtų gaminamos trąšos. Taip pat ieškoma alternatyvių trąšų tiekėjų, kaip vienas jų įvardijamas Marokas.
Publikacijos originalą rasite čia.
Taip pat šia tema skaitykite
-
ES žemės ūkiui neprieinamos naujausios genų technologijos
2023-11-29 -
Ūkininkai ieško teisybės dėl sankcijų už suartas pievas Europos Parlamente
2023-11-23 -
Sensacija: ES įstatymų leidėjai atmetė siūlymą dėl pesticidų naudojimo mažinimo
2023-11-23
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų avansai: sąskaitos pildosi, tačiau ne tiek, kiek tikėtasi?
2023-11-08 -
Nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos glumina savininkus
2023-11-22 -
Vienų reikalaujama pievas atstatyti, kiti negali jų deklaruoti
2023-11-28
(0)