Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
BŽŪP
ES ištuštino nugriebto pieno miltelių sandėlius

Briuselis. Europos Komisija išpardavė visas nugriebto pieno miltelių atsargas, kurias buvo sukaupusi per pieno krizę vykdydama intervencinius prikimus.

Per paskutinį pardavimo konkursą buvo 162 t nugriebto pieno miltelių viešųjų atsargų. Komisijos įsigytų ir administruotų atsargų nebeliko – ištuštėjo sandėliai visose 14 valstybių narių, kurios, Komisijai įgaliojus, laikė nugriebto pieno miltelių atsargas. Iš viso buvo sukaupta380 000 t miltelių.

Dėl 2015–2016 m. smukusių kainų ES pieno gamintojus buvo ištikusi krizė, todėl 2015–2017 m. Europos Komisija, vykdydama viešąją intervenciją, supirko minėtą kiekį nugriebto pieno miltelių. Tuo siekta stabilizuoti rinką ir remti ūkininkų pajamas.

Bioversija 22 08 31

Nuo 2016 m. pabaigos Komisija pradėjo kas mėnesį, o vėliau kas du mėnesius rengti viešus konkursus, kad produktai būtų išparduoti nesutrikdant rinkos.

Pasak ES žemės ūkį ir kaimo plėtros komisaro Filo Hogano, atsargų išpardavimas nedarant poveikio nugriebto pieno miltelių kainai rodo, kad Komisijos pastangos valdyti visą procesą pasiteisino. Tinkamos priemonės padėjo apsaugoti šimtus tūkstančių Europos pienininkų didelio rinkos sutrikimo laikotarpiu: jas pritaikius laiku ir tinkamai, ūkininkai galėjo tęsti veiklą.

Praėjus pustrečių metų nuo pirmojo pardavimo konkurso viešųjų atsargų nebeliko, o pieno kaina išaugo: nuo 26 centų už kg 2016 m. vasarą iki 34 centų už kg 2019 m. gegužę.

EK, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija