Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
EP ragina užtikrinti vežamų gyvūnų gerovę

Strasbūras. Ilgos kelionės sukelia stresą ir kančias pervežamiems gyvūnams. Europos Parlamentas (EP) ragina ES šalis veiksmingiau užtikrinti jų gerovę.

Kiekvienais metais milijonai gyvūnų sunkvežimiais gabenami po ES šalis ir į trečiąsias šalis veisimui, auginimui arba skerdimui. ES vežamų gyvūnų skaičius 2009–2015 m. padidėjo 19 proc. – nuo 1,25 iki 1,49 mlrd. Per tą patį laikotarpį gyvų gyvūnų siuntų skaičius ES padidėjo nuo 400 iki 430 tūkst. per metus.

Vasario 14 d. EP nariai balsuoja dėl Žemės ūkio komiteto parengtos rezoliucijos, kurioje raginama geriau įgyvendinti galiojančias ES vežamų gyvūnų apsaugos taisykles, taikyti griežtas baudas pažeidėjams ir pagerinti transporto sąlygas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pervežimas sukelia gyvūnams nemažai streso. Transportavimo metu kylantys pavojai apima įvairius klausimus, tokius kaip vairavimo kokybė, tinkamos įrangos buvimas ir netikėti kelio ar oro sąlygų pokyčiai, todėl gali būti, kad vežami gyvūnai, kurie išvykimo vietoje buvo patvirtinti tinkamais vežti, suserga ar sužeidžiami.

EP ragina valstybes nares užtikrinti, kad nenujunkyti gyvūnai būtų bent vienai valandai iškraunami, siekiant juos aprūpinti elektrolitais ar pieno pakaitalu, ir kad apskritai jie būtų vežami ne ilgiau kaip iš viso 8 valandas.

Griežtesnė kontrolė ir nuobaudos

Kompetentingos institucijos turėtų glaudžiau bendradarbiauti, siekdamos sustiprinti vykdymo užtikrinimą naudojant technologijas. Raginama sukurti geolokacijos sistemas, pagal kurias būtų galima sekti gyvūnų buvimo vietą ir kelionių transporto priemonėse trukmę, taip pat nustatyti bet kokį vežimo tvarkaraščių nesilaikymą bei padidinti iš anksto nepraneštų patikrų skaičių.

Šiuo metu valstybėse narėse patikrinimų skaičius labai skiriasi – nuo nulio iki kelių milijonų per metus, o pažeidimų skaičius – nuo nulio iki 16,6 proc.

Aukštesni standartai užsienyje

Kadangi standartai, kurių laikosi trečiosios šalys, nėra tokie aukšti kaip ES, raginama stiprinti visų valstybių narių ir trečiųjų šalių kompetentingų institucijų bendradarbiavimą ir komunikaciją. Jei standartai nebūtų suderinti, turėtų būti uždrausta vykdyti gyvų gyvūnų vežimo į trečiąsias šalis reisus.

EP, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos