Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
BŽŪP
EK: Augalų apsaugos reglamento siūlymas – ne galutinis
Žemės ūkio ministras Kėstutis Navickas su už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos nare Stella Kyriakides. ŽŪM nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko teigimu, mažinant pesticidų naudojimą, teisės aktus reikia įgyvendinti atsižvelgiant į realybę. Vis dėlto, anot EK sveikatos ir maisto saugos komisarės Stella Kyriakides, Augalų apsaugos reglamento siūlymas nėra galutinis.

Per Lietuvoje vykusį susitikimą su S. Kyriakides ministras pasisakė abejojantis, ar vienu konkrečiu procentu išreikštas tikslas tikrai veiksmingiausia priemonė užsibrėžtiems žaliojo kurso ir tvarumo tikslams siekti.

„Raginame peržiūrėti siūlomą skaičiavimo metodiką, kad augalų apsaugos produktų mažinimo našta būtų teisingai padalijama visoms ES šalims, o mūsų ūkininkai nebūtų traktuojami nesąžiningai, kas kenktų jų konkurencijai“, – teigė ministras.

Bioversija m7 2024 02 22

„Suprantu jūsų susirūpinimą, tačiau tai diskusijoms atviras metodologijos siūlymas. Turime dirbti kartu, kad rastume priimtiniausius sprendimus, esame pasirengę diskutuoti ir ieškoti sprendimų, tinkančių visiems, ypač tiems, kurie dirba žemės ūkio ir maisto sektoriuje“, – atsakė S. Kyriakides.

K. Navicko teigimu, visi numatomi pokyčiai gyvūnų gerovės, maisto ženklinimo ir kitose srityse turi būti paremti išsamiu poveikio vertinimu, atsižvelgti į socialinius ir ekonominius aspektus.

Diskusijos apie augalų apsaugos produktų naudojimo mažinimą ir maisto ženklinimo sistemos peržiūrą vyks ir pirmadienį Briuselyje vyksiančiame ES žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje.

EK birželį pateikė siūlymą dėl tausaus augalų apsaugos produktų naudojimo – kiekvienai valstybei narei, remiantis pateikta metodika, būtų nustatomi privalomi pesticidų naudojimo mažinimo tikslai.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos