Briuselis. Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje šalių žemės ūkio ministrai aptarė galimas būsimas priemones, skirtas sumažinti BŽŪP administracinę naštą ūkininkams ir valstybėms narėms, taip pat pagerinti ūkininkų padėtį maisto tiekimo grandinėje.
Tai apėmė Nesąžiningos prekybos praktikos direktyvos peržiūrą, BŽŪP strateginių planų patvirtinimo proceso supaprastinimą, Miškų naikinimo reglamento įgyvendinimo atidėjimą ir kai kurių techninių BŽŪP stebėsenos aspektų peržiūrą.
„ES pažadėjo greitai ir veiksmingai reaguoti į ūkininkų susirūpinimą. Savo pažadą ištesėjome. Per pastaruosius du mėnesius ėmėmės didelių veiksmų. Netrukus bus patvirtinta ir įsigalios svarbi BŽŪP peržiūra.
Tačiau mūsų darbas tęsiasi: šiandienos diskusija rodo mūsų pasiryžimą, kad ūkininkų rūpestis būtų svarbiausias ES lygmens darbas, siekiant išvengti per didelės administracinės naštos ir užtikrinti, kad ūkininkai užimtų tvirtą poziciją maisto tiekimo grandinėje ir gautų teisingas pajamas už savo darbą“, – kalbėjo Belgijos ministro pirmininko pavaduotojas David’as Clarinval’as (Deividas Klarinvalas).
Skelbiama, kad siūlomus BŽŪP pakeitimus Europos Vadovų Taryba turėtų priimti gegužės 13 dieną.
Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pabrėžė žemdirbių stiprinimo maisto tiekimo grandinėje svarbą.
„Dedame daug pastangų, ieškodami sprendimų nacionaliniu lygiu, visų pirma, ypač jautriame mūsų pieno sektoriuje. Papildomi instrumentai ES lygiu būtų labai naudingi.
Mūsų vertinimu, dėmesys turi būti skiriamas žemdirbio pagamintos produkcijos gamybos savikainai vertinti. Ypač svarbu, kad būtų užtikrintas teisingas pajamų už realizuotą produkciją pasidalijimas visoje vertės grandinėje. Tikimės, kad tam bus pasitelkti visi Europos Komisijos planuojami veiksmai ir teisėkūros pasiūlymai“, – kalbėjo ministras.
Kad kitas svarbus žingsnis – sustiprinti ūkininkų pozicijas maisto tiekimo grandinėje, per spaudos konferencija teigė ir Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼis (Janušas Voicechovskis). Jo teigimu, dabar analizuojami gerieji šalių narių praktikos pavyzdžiai.
Komisaras pabrėžė, kad vasarį susitikimai su Europoje protestavusių ūkininkų atstovais išties davė vaisių, o tai atspindi balsavimas dėl BŽŪP pakeitimų Europos Parlamente (425 balsavo už, 130 – prieš, 33 susilaikė).
„Galiu pasakyti, kad tai (priimtas BŽŪP palengvinimų paketas – red. past.) buvo geras sprendimas ES ūkininkams, ypač dėl 4 proc. ariamosios žemės, kurią būtų reikėję atidėti negamybinėms veikloms. (...) Mes tęsiame savo darbą palengvinimų srityje, bet dar reikia išspręsti daug įvairaus lygio techninių problemų“, – kalbėjo ES žemės ūkio komisaras.
Taryboje taip pat aptarti su prekyba susiję klausimai, ES žemės ūkio ateitis, Žuvininkystės kontrolės reglamento įgyvendinimo problemos ir kiti klausimai.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekonomikos gaivinimo fondas ne toks jau ir žalias
2024-09-12 -
Ką EK vadovė nuveiks žemės ūkyje per antrąją kadenciją
2024-09-06 -
Kas svarbu formuojant naująją BŽŪP?
2024-08-09
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)