Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
ŽŪM: pievų mulčiuotojai išmokų negaus
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) teigia vis gaunanti pranešimų apie pievose mulčiuojamą žolę, tačiau primena, kad dėl tokių pažeidimų tiesioginių išmokų mokėjimas nutraukiamas.

Visuomenė raginama apie pastebėtus pažeidimus pranešti ŽŪM ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) pasitikėjimo linijomis, o NMA – atidžiau tikrinti galimus pažeidimus.

Jau nuo pernai pretenduojantys į tiesiogines išmokas už pievų priežiūrą mulčiuoti (paskleisti susmulkintą žolę) nebegali. Pagal reikalavimus nupjauta žolė turi būti sugrėbta į kūgius arba supresuota, išvežta ar palikta lauke.

Bioversija 2024 07 09 m7

Žolę smulkinti leidžiama tik tam tikrais atvejais ir tam tikrame deklaruojamame plote.

Visame turimų pievų plote tai leidžiama pareiškėjams, laikantiems ne mažiau kaip 0,3 sutartinio gyvulio (SG) pievos hektarui. Laikantiems mažiau nei 0,3 SG pievos hektarui, susmulkinimas leidžiamas padengtiems SG (1 SGV padengia 3,33 ha) pievų plotams arba šių pievų plotų sumai, siekiančiai 10 procentų pareiškėjo visų deklaruotų plotų sumos.

Žolę smulkinti gali ir registravusieji mažiau kaip 5 bičių šeimas – plotuose, padengtuose bičių šeimomis (1 bičių šeima padengia 0,59 ha).

Mulčiavimas leidžiamas palaukėse (pievose, kurios deklaruojamos kaip palaukės) bei sodų ir uogynų tarpueiliuose, kuriuose yra pieva.

ŽŪM primena, kad priemonės „Natura 2000“ pievų plotuose žolės susmulkinimas leidžiamas pareiškėjams, laikantiems ne mažiau kaip 0,5 SG pievos hektarui.

Vykdant veiklą „Ekstensyvus pievų tvarkymas ganant gyvulius” žolės susmulkinimas ganytuose plotuose leidžiamas pareiškėjams laikantiems ne mažiau kaip 0,5 SG pievos hektarui.

Veikloje „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“ nušienautos ir nenuganytos žolės likučių susmulkinimas draudžiamas, išskyrus žolės likučius ganytuose plotuose, kai žolėdžių ūkinių gyvūnų metinis vidurkis sudarė 0,5–1 SG.

Priemonėje „Nykstančios meldinių nendrinukių populiacijos buveinių saugojimas natūraliose ir pusiau natūraliose pievose“ nušienautos ir nenuganytos žolės likučių smulkinimas ir paskleidimas draudžiamas, išskyrus žolės likučius ganytuose plotuose, kai žolėdžių ūkinių gyvūnų metinis vidurkis sudarė 0,5–1 SG.

Turint ražienų laukus per žiemą, nuėmus derlių, privaloma sutvarkyti įsipareigotame plote šiaudus, juos galima susmulkinti ir paskleisti dirvos paviršiuje.

Pagal priemonę „Melioracijos griovių šlaitų priežiūra” sudaroma galimybė nušienautą susmulkintą žolę paskleisti ant melioracijos griovio šlaito, tačiau mažėja išmokos suma.

Vykdant veiklą „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“ nušienautos ir nenuganytos žolės likučių smulkinimas ir paskleidimas draudžiamas, išskyrus žolės likučius ganytuose plotuose, kai žolėdžių ūkinių gyvūnų metinis vidurkis sudarė 0,5–1 SG.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos