Briuselis, balandžio 5 d. Briuselyje įvyko penktasis Europos žemės ūkio ateities forumas, į kurį šiemet susirinko 1 300 dalyvių: politikų, žemės ūkio ir maisto pramonės kompanijų vadovų, nevyriausybinių organizacijų ir vartotojų grupių atstovų, mokslininkų ir kt., kuriuos domina debatai apie subalansuoto žemės ūkio plėtrą.
Šiųmečio forumas šūkis - „Atsakas į maisto ūkio ir aplinkosaugos iššūkius: išteklių naudojimo efektyvumas, inovacijos ir valdymas". Forumo organizatoriai - kompanija „Syngenta" ir Europos žemės savininkų organizacija (ELO).
„Šiandien dauguma kalbame apie tvaraus žemės ūkio ekonominius, socialinius ir aplinkosauginius tikslus, nors prieš penkerius metus šie aspektai atrodė sunkiai suderinami vienas su kitu", - sakė vienas iš „Syngenta" vadovų Džonas Atkinas (John Atkin).
Jis atkreipė dėmesį, kad maisto produktų gamybos netolygumus įvairiuose regionuose galima panaikinti valdant žemės ūkio gamybos intensyvumą, kuris priklauso nuo inovacijų, ūkininkavimo praktikos ir technologijų naujovių. Inovacijų skatinimo vaidmuo priklauso vyriausybėms.
„Tačiau Europoje pernelyg atsargiai žiūrima į naujų žemės ūkio technologijų taikymą, nors toks atsargumas yra nereikalingas ir kliudo gamybos skirtumų mažinimą tvariu būdu", - tęsė jis Dž. Atkinas.
„ES ir valstybės narės turi galimybę pasirinkti - vien tik kalbėti apie inovacijas ar tikrai dirbti, siekiant užtikrinti, kad inovacijos taptų prieinamos ūkininkams, kuriems jų reikia gaminant daugiau kokybiškesnio maisto už prieinamą kainą ir taupiai naudojant gamtinius išteklius."
Forumo dalyviai paragino ES kurti naują, ambicingą žemės ūkio politiką, kuri garantuotų ūkininkams teisingą atlygį už paslaugas ir produkciją, ir veiksmingai prisidėtų prie maisto saugumo ir ekologijos problemų sprendimo.
Diskusijų dalyviai ragino valdžios sektorių daugiau investuoti į švietimą, žinių perdavimą ir mokymą tiesiogiai ūkiuose. Tuo pačiu atkreipė dėmesį į tai, kad priklausomybė nuo privataus sektoriaus skatina glaudesnį pramonės ir mokslo įstaigų bendradarbiavimą, sprendžiant esamas ir būsimas problemas žemės ūkyje.
Forume kalbėjo ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dačianas Čiolosas, aplinkos komisaras Janezas Potočnikas, Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pirmininkas Paolas de Kastras (Paolo De Castro) ir kt.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)