Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Agropolitika
Žemės konsolidacija – subalansuotai kaimo plėtrai

Vilnius, gruodžio 12 d. Kaimo reikalų komitetas vakar Seime organizavo konferenciją tema: “Žemės konsolidacija – subalansuotai kaimo plėtrai”. Konferencijos tikslas buvo pristatyti pirmųjų Lietuvos žemės konsolidacijos projektų rezultatus, ir paaiškinti žemės konsolidacijos procesą, kuris sąlygoja Lietuvos kaimo bendruomenės dalyvavimą Europos Sąjungos finansinės paramos schemose.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Gintautas Kniukšta akcentavo, kad šiuo metu Seime svarstomas Žemės įstatymo pakeitimo įstatymas. Šio įstatymo projekte žemės konsolidacija apibrėžiama kaip sudėtinė žemės tvarkymo dalis, kuomet atliekamas kompleksinis žemės sklypų pertvarkymas, keičiamos jų ribos ir vieta pagal tam tikrai teritorijai parengtą žemėtvarkos projektą. Toks pertvarkymas atliekamas, siekiant sustambinti žemės sklypus, suformuoti racionalias ūkių žemėnaudas ir pagerinti jų struktūrą, sukurti reikiamą infrastruktūrą ir įgyvendinti kitus žemės ūkio ir kaimo plėtros bei aplinkos apsaugos politikos tikslus ir uždavinius.

Konferencijoje pranešimus skaitė ir pirmųjų Lietuvos žemės konsolidacijos projektų rezultatus pristatė Danijos Maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijos specialistai Karl Aage Eskildsen, Morton Hartvigsen, Erik Blaabjer. Specialistai informavo, kad kartu su Lietuvos Nacionalinės žemės tarnyba 2000 m. – 2001 m. Dotnuvoje Kėdainių rajone bendromis pastangomis įvykdė pirmąjį Lietuvoje žemės konsolidacijos bandomąjį projektą, kurio metu suformuoti didesni ir patogesni naudojimui dirbamos žemės sklypai. Taip pat apibendrino Lietuvoje vykdomos žemės konsolidacijos sunkumus ir problemas, apžvelgė būtinus parengiamuosius darbus.

Bioversija m7 2024 11 19

2002 m. spalio mėn. pradėtas vykdyti naujas bandomasis projektas “Žemės konsolidacija – instrumentas subalansuotai kaimo plėtrai”. Šis projektas pirmojo tęsinys, tačiau tuo pačiu siekiama ir pagerinti esamą kaimo infrastruktūrą ir plėtrą, paspartinti žemės ūkio ir kaimo plėtros bei aplinkos apsaugos politikos įgyvendinimą.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, turėtų būti sukurtas savitas žemės konsolidacijos modelis, kuris užtikrintų vietinius poreikius ir duotų didžiausią naudą šalies ūkininkams bei kitiems kaimo gyventojams.

KRK inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek sumokėjote žemės mokesčio už 2024 metus?
    Visos apklausos