Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
Vokietijoje smarkiai sumažėjo glifosato pardavimai

Berlynas. Pasaulyje dažniausiai naudojamo piktžolių naikintojo glifosato pardavimai Vokietijoje pasiekė žemiausią lygį per 13 metų.

2016 metais jo parduota 3800 tonų. Tai paskelbė „Spiegel Online“, remdamasis vyriausybės dokumentais. Prieš 6 metus šalyje buvo parduota 5 000 tonų glifosato.

Leidinys primena, kad Vokietijos valdančiosios koalicijos susitarimu, pasirašytu konservatorių ir socialdemokratų, šalis sutiko nutraukti glifosato naudojimą „kaip galima greičiau“.

Bioversija 22 08 31

Taip pat primenama, kad 2017 m. lapkričio mėnesį ES atnaujino glifosato pakartotinį leidimą, kai Vokietija netikėtai pakeitė savo poziciją. Jei Vokietija būtų susilaikiusi, glifosatas jau nuo šių metų būtų buvęs uždraustas Europos Sąjungoje.

Vokietijos vyriausybei jau yra pateiktas žemės ūkio ministerijos pasiūlymas nuo kitų metų privatiems asmenims visiškai uždrausti naudoti glifosatą, o ūkininkams leisti jį purkšti tik  tam tikromis sąlygomis.

Beje, Vokietijos geležinkelio operatorius „Deutsche Bahn“ 2016 m buvo didžiausias glifosato naudotojas, nupirkęs  67,6 tonos šio herbicido. Tačiau tai sudarė tik apie 1,8 proc. viso šalyje sunaudoto kiekio. Vokietijoje geležinkelio bėgių ilgis siekia apie 34 tūkst. km.

„Lietuvos geležinkeliai“ „Mano ūkį“ informavo, kad per metus sunaudoja apie 8 tonas herbicido, kurio veiklioji medžiaga glifosatas. Lietuvoje geležinkelių bėgių ilgis yra 1 911,3 km.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija