Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Toliau pildomas paraiškų rinkimo grafikas
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Aiškėja, kada ir kokios paraiškos bus renkamos 2023 metais pagal naujojo strateginio plano intervencines priemones.

Pagal žemės ūkio ministro patvirtintą paraiškų rinkimo grafiką, pirmiausiai – kovą ir balandį – startuos kaimo vietovių vietos veiklos grupių paraiškų priėmimas gauti paramą vietos plėtros strategijoms įgyvendinti pagal intervencinę priemonę „Bendruomenių inicijuota vietos plėtra (LEADER)“.

Nuo balandžio iki birželio mėnesio bus galima teikti paraiškas pagal dvi intervencinių priemonių rūšis: „Konsultavimo paslaugos“ ir „Negamybinės investicijos, susijusios su biologinės įvairovės, buveinių, kraštovaizdžių atkūrimu ir išsaugojimu“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Paraiškas jaunųjų ūkininkų įsikūrimui (įskaitant finansines priemones) bus kviečiama teikti gegužės-birželio mėnesiais.

Birželį ir liepą paraiškas numatomi šaukimai intervencinės priemonės „Investicijos į prevencinę veiklą, kuria siekiama sumažinti galimų gaivalinių nelaimių, nepalankių klimato reiškinių ir katastrofinių įvykių padarinius“.

Pagal intervencinę priemonę „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas (įskaitant finansines priemones)“ paraiškas bus kviečiama teikti rugpjūtį – rugsėjį.

Rugsėjį ir spalį bus renkamos paraiškos priemonėms „Mokymai ir įgūdžių įgijimas“ ir „Miško veisimas ir atkūrimas“.

Spalį ir lapkritį numatomi šių priemonių šaukimai: „Parodomieji projektai ir informavimo veikla“, „Investicijos į žemės ūkio valdas (įskaitant finansines priemones)“, „Investicijos į žemės ūkio produktų perdirbimą (finansinės priemonės)“, „Investicijos į bioekonomikos verslus“, „Investicijos į melioracijos sistemas”, „Jaunuolynų ugdymas“.

Lapkritį ir gruodį bus kviečiama pretenduoti į paramą „Apsaugos priemonės nuo didžiųjų plėšrūnų daromos žalos“, „Labai smulkių ūkių plėtra“ bei „Smulkių–vidutinių ūkių plėtra“ priemonėse.

Norintys gauti paramą pasėlių ir augalų draudimo įmokų kompensavimui, galės tai daryti nuo rugsėjo iki metų pabaigos.

Kartu su tiesioginių išmokų paraiškomis (įskaitant ir pasirinktus įsipareigojimus pagal ekologines sistemas) bus renkamos šios paraiškos:

 • Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas.
 • Ekologinis ūkininkavimas. Ekologinio ūkininkavimo tęstiniai įsipareigojimai.
 • Parama „Natura 2000“ žemės ūkio paskirties žemėje.
 • Parama „Natura 2000“ miškuose.
 • Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų.
 • Vietovės su gamtinėmis ar kitomis specifinėmis kliūtimis.

Kiek anksčiau Žemės ūkio ministerija yra paskelbusi 2023 m. paramos paraiškų priėmimo grafiką pagal likusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemones.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos