


Vilnius, Seimas ketvirtadienį atmetė 36 „valstiečių“ siūlymą pradėti situacijos žemės ūkyje 1991–2016 metais tyrimą. Parlamentarai pritarė Kaimo reikalų komiteto išvadai, kuria jis siūlė nepritarti tokiam tyrimui: už tai balsavo 86 Seimo nariai, prieš – trys, o susilaikė 9.
Prieš tyrimą balsavo 33 „valstiečiai“, 2 – už (Virgilijus Poderys ir Dainius Gaižauskas), o 4 susilaikė. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis, frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis balsavime nedalyvavo.
Tyrimo neparėmė 28 konservatoriai, po 7 socialdemokratus ir socialdarbiečius, 7 liberalai, tačiau vienas jų susilaikė, trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai irgi susilaikė. Vienintelis iš „tvarkiečių“ balsavęs Algimantas Dumbrava irgi pasisakė prieš.
Situacijos žemės ūkyje tyrimo organizatoriai siūlė analizuoti, kaip vyko žemės perkėlimas ir žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reguliavimas. Taip pat norėta įvertinti Europos Sąjungos fondų paramos žemės ūkio sektoriui skirstymo skaidrumą per 25 nepriklausomybės metus iki „valstiečiams“ ateinant į valdžią.
Konservatorius Jurgis Razma sako, kad parlamentinis tyrimas turi būti reakcija į svarbią aktualiją, o ne istorinis tyrinėjimas. „Aišku, kad tai yra politinė archeologija. Tokius tyrinėjimus galima palikti kažkokiems mokslininkams, kurie gali vėliau ir kokią disertaciją parašyti“, – pareiškė jis.
Kaimo reikalų komiteto nuomone, nei jis, nei sudaryta laikinoji komisija iš visų frakcijų atstovų neturėtų imtis tokio tyrimo. Per balsavimą komitete tyrimui pritarė tik „valstietis“ Andriejus Stančikas, o susilaikė „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas, prieš balsavo „valstietis“ Alfredas Stasys Nausėda, valdančiosios koalicijos atstovas socialdarbietis Petras Čimbaras ir opozicijai priklausantys du parlamentarai – liberalas Juozas Baublys ir socialdemokratas Algimantas Salamakinas. Konservatorius Kazys Starkevičius šiame balsavime nedalyvavo, o „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis nedalyvavo posėdyje.
Situacijos žemės ūkyje tyrimo organizatoriai siūlė analizuoti, kaip vyko žemės perkėlimas ir žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reguliavimas. Taip pat buvo norima įvertinti Europos Sąjungos fondų paramos žemės ūkio sektoriui skirstymo skaidrumą per 25 nepriklausomybės metus iki „valstiečiams“ ateinant į valdžią.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Sumanieji kaimai“ – galimybės kaimo bendruomenėms atskleisti savo stiprybes
2025-03-17 -
Ruošiantis deklaravimui neramu dėl socialinio sąlygiškumo
2025-03-13 -
Seimas supaprastino pluoštinių kanapių produktų importą
2025-03-13
Skaitomiausios naujienos
-
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Mėsinių galvijų augintojai pasitraukė iš Žemės ūkio rūmų
2025-02-26 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)