BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Premjerė: ieškoma sprendimų, kaip padėti pieno gamintojams
LR Vyriausybės nuotr.

Vilnius. Toliau bus svarstoma, kaip padėti ūkininkams dėl smarkiai kritusių žaliavinio pieno kainų, tačiau sprendimai turėtų būtų ne tik piniginiai, bet ir reguliaciniai – suteiksiantys ūkininkams didesnę derybinę galią derantis su perdirbėjais, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šią savaitę tarsimės, kaip galime padėti, bet neturi būti tokios situacijos, kai valstybė visada išsprendžia verslininkų problemas. Vis dėlto verslas ir jo rizika yra labai svarbu, negalime to permesti mokesčių mokėtojams“, – LRT radijui sakė premjerė. 

Anot I. Šimonytės, parama turi būti tokia, kad padėtų išsilaikyti ūkiams, kuriems laikinas spaudimas yra labai didelis ir sunkiai atlaikomas, pinigų srautai nesusibalansuoja. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Ieškosime sprendimų, bet nereikia turėti  lūkesčių, kad valstybė turi užtikrinti komfortišką pieno supirkimo kainą visiems žalio pieno pardavėjams“, – sakė premjerė. 

Pasak jos, lėšų ieškoma šių metų valstybės biudžeto, kuris jau patvirtintas, ribose.  

Žemės ūkio ministerija pienininkams pažadėjo iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. Eur paramos už laikomas karves, tačiau ūkininkai reikalauja bent 40 mln. eurų. Premjerė sako, kad ši suma apskaičiuota ne visai korektiškai. 

„40 mln. Eur, išsiaiškinau, suskaičiuoti tokiu gana paprastu būdu, nebūtinai iki galo korektišku“, – sakė I. Šimonytė.

Prezidentūra praėjusią savaitę teigė, kad 8 mln. Eur parama pieno gamintojams neadekvati sprendžiant kritusių pieno sektoriaus krizę. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos