


Vilnius. Toliau bus svarstoma, kaip padėti ūkininkams dėl smarkiai kritusių žaliavinio pieno kainų, tačiau sprendimai turėtų būtų ne tik piniginiai, bet ir reguliaciniai – suteiksiantys ūkininkams didesnę derybinę galią derantis su perdirbėjais, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
„Šią savaitę tarsimės, kaip galime padėti, bet neturi būti tokios situacijos, kai valstybė visada išsprendžia verslininkų problemas. Vis dėlto verslas ir jo rizika yra labai svarbu, negalime to permesti mokesčių mokėtojams“, – LRT radijui sakė premjerė.
Anot I. Šimonytės, parama turi būti tokia, kad padėtų išsilaikyti ūkiams, kuriems laikinas spaudimas yra labai didelis ir sunkiai atlaikomas, pinigų srautai nesusibalansuoja.
„Ieškosime sprendimų, bet nereikia turėti lūkesčių, kad valstybė turi užtikrinti komfortišką pieno supirkimo kainą visiems žalio pieno pardavėjams“, – sakė premjerė.
Pasak jos, lėšų ieškoma šių metų valstybės biudžeto, kuris jau patvirtintas, ribose.
Žemės ūkio ministerija pienininkams pažadėjo iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. Eur paramos už laikomas karves, tačiau ūkininkai reikalauja bent 40 mln. eurų. Premjerė sako, kad ši suma apskaičiuota ne visai korektiškai.
„40 mln. Eur, išsiaiškinau, suskaičiuoti tokiu gana paprastu būdu, nebūtinai iki galo korektišku“, – sakė I. Šimonytė.
Prezidentūra praėjusią savaitę teigė, kad 8 mln. Eur parama pieno gamintojams neadekvati sprendžiant kritusių pieno sektoriaus krizę.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Melioracijos fondo idėja sutinkama palankiai
2023-06-05 -
Deklaruojama neariminė žemdirbystė ar tik jos imitacija?
2023-06-02 -
Kelią skinasi laikini palengvinimai ūkininko sodybų statytojams
2023-06-02
Skaitomiausios naujienos
-
Vyriausybė sumažino gazolių lengvatą, pritarė Pieno įstatymo projektui
2023-05-17 -
Lietuvoje grėsminga dirvožemio drėgmės situacija
2023-05-30 -
Patirtis: su tiesiogine sėja ūkyje baigėsi ramybė
2023-05-26
(0)