Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Agropolitika
Premjerė: ieškoma sprendimų, kaip padėti pieno gamintojams
LR Vyriausybės nuotr.

Vilnius. Toliau bus svarstoma, kaip padėti ūkininkams dėl smarkiai kritusių žaliavinio pieno kainų, tačiau sprendimai turėtų būtų ne tik piniginiai, bet ir reguliaciniai – suteiksiantys ūkininkams didesnę derybinę galią derantis su perdirbėjais, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šią savaitę tarsimės, kaip galime padėti, bet neturi būti tokios situacijos, kai valstybė visada išsprendžia verslininkų problemas. Vis dėlto verslas ir jo rizika yra labai svarbu, negalime to permesti mokesčių mokėtojams“, – LRT radijui sakė premjerė. 

Anot I. Šimonytės, parama turi būti tokia, kad padėtų išsilaikyti ūkiams, kuriems laikinas spaudimas yra labai didelis ir sunkiai atlaikomas, pinigų srautai nesusibalansuoja. 

Bioversija 23 09 01 m7

„Ieškosime sprendimų, bet nereikia turėti  lūkesčių, kad valstybė turi užtikrinti komfortišką pieno supirkimo kainą visiems žalio pieno pardavėjams“, – sakė premjerė. 

Pasak jos, lėšų ieškoma šių metų valstybės biudžeto, kuris jau patvirtintas, ribose.  

Žemės ūkio ministerija pienininkams pažadėjo iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. Eur paramos už laikomas karves, tačiau ūkininkai reikalauja bent 40 mln. eurų. Premjerė sako, kad ši suma apskaičiuota ne visai korektiškai. 

„40 mln. Eur, išsiaiškinau, suskaičiuoti tokiu gana paprastu būdu, nebūtinai iki galo korektišku“, – sakė I. Šimonytė.

Prezidentūra praėjusią savaitę teigė, kad 8 mln. Eur parama pieno gamintojams neadekvati sprendžiant kritusių pieno sektoriaus krizę. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14
Bayer 2023 08 21

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
Visos apklausos