Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Paramos gaus visi smulkieji pieno ūkiai, kurie jos prašė

Vilnius. Visi smulkieji ūkininkai, užsiimantys pienine galvijininkyste, rugpjūčio 3 d. - rugsėjo 30 d. teikę paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“, ir atitinkantys numatytus reikalavimus, gaus paramą, siekiančią iki 15 tūkst. Eur, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis, dėl šios paramos kreipėsi 539 smulkieji pienininkai. Bendra jų paraiškose nurodyta paramos suma sudaro 8,090 mln. Eur.

„Šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 12,732 mln. Eur Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto paramos, tad lėšų užteks visiems pareiškėjams ir paraiškų prioritetinė eilė paramos skyrimui ar neskyrimui įtakos neturės“, - teigia ŽŪM Antrojo Europos Sąjungos paramos skyriaus vyr. specialistė Dalia Rutkauskaitė.

Bioversija m7 2024 02 22

Anot jos, pieninės galvijininkystės sektorius pasirinktas dėl kelių priežasčių, tačiau viena svarbiausių – mažas šio sektoriaus pelningumas bei tai, kad per daugelį metų šio sektoriaus atstovams sunku buvo pasinaudoti smulkiųjų ūkių parama dėl apriboto produkcijos standartine verte išreikšto valdos ekonominio dydžio (VED).

„Anksčiau kriterijus atitikdavo tik ūkiai, laikantys 3–4 karves, todėl paramos galėjo kreiptis tik labai maža dalis pieno produkcijos gamintojų. Dabar gi buvo numatyta, kad pienininkystės ūkyje paramos paraiškos pateikimo dieną pieninių veislių melžiamų karvių turi būti ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 9. Produkcijos standartine verte išreikšto VED struktūroje tik pagal pieninių veislių melžiamas karves apskaičiuotas VED turėjo sudaryti daugiau kaip 50 proc. bendro VED“, - pasakoja specialistė.

Paraiškos jau vertinamos

ŽŪM praneša, kad šiuo metu paraiškos jau vertinamos. Pirmiausia bus įvertinta paraiškų atitiktis prioritetiniams atrankos kriterijams - norint gauti paramą, būtina surinkti 25 projektų atrankos balus. Vėliau reikiamą balų skaičių surinkusios paraiškos bus teikiamos vertinti dėl tinkamumo. Tuomet bus nustatyta, ar pareiškėjas atitinka įgyvendinimo taisyklėse numatytus reikalavimus gauti paramą, ar prisiima visus įgyvendinimo taisyklėse nustatytus įsipareigojimus bei ar visos numatytos išlaidos yra tinkamos finansuoti, būtinos projektui įgyvendinti.

Išmoka bus mokama 2 dalimis: 80 proc. dalis mokama po to, kai priimamas sprendimas skirti paramą, o 20 proc. – tuo atveju, jeigu verslo planas įgyvendinamas tinkamai. Parama teikiama žemės ūkio produktų gamybai bei pagamintiems (išaugintų) valdoje produktams perdirbti ir tiekti rinkai.

Parama smulkiųjų ūkių bendradarbiavimui

ŽŪM taip pat pranešė, kad smulkieji ūkininkai nuo spalio 5 d. dar kviečiami teikti paraiškas tarpusavio bendradarbiavimui vystyti ir gauti 90 tūkst. Eur siekiančią paramą vienam projektui įgyvendinti. Iš viso šiam paraiškų rinkimo etapui skirta daugiau kaip 2,3 mln. Eur ES ir Lietuvos biudžeto lėšų.

Paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“ bus renkamos iki lapkričio 4 d.Paraišką gali teikti mažiausiai du partneriai (kaimo vietovėje veikiantys smulkieji ūkininkai, smulkieji miško valdytojai, labai mažos įmonės bei fiziniai asmenys) susitarę bendrai veikti ir investuoti į tokią veiklą.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos