Vilnius. Visuomenei derinti pateikta atnaujinta Sankcijų už paramos sąlygų reikalavimų pažeidimą taikymo metodika, reglamentuojanti sankcijų taikymą už socialinės paramos sąlygų nesilaikymą.
Nuobaudų sistema galios 2025 ir vėlesniais metais pateiktoms paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškoms.
ES nustatytos socialinės paramos sąlygos įpareigoja ūkininkus darbdavius apsaugoti dirbančiųjų žemės ūkyje saugumą ir teises, užtikrinant darbo sutarčių sudarymą, jų laikymąsi, saugų pavojingų įrenginių, technikos naudojimą ir kt.
Pasak Žemės ūkio ministerijos, socialinės paramos sąlygos ūkininkams darbdaviams nėra nauji reikalavimai, nes jie grindžiami ES direktyvomis, kurių nuostatos perkeltos į nacionalinę teisę. Tai reiškia, kad ūkininkai turėtų būti susipažinę su taikomais nacionaliniais teisės aktais ir užtikrinti, kad jų darbuotojai gautų numatytas socialines garantijas.
Pagal BŽŪP modelį, socialinės sąlygos yra Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės bei Valdymo reikalavimų dalis, kurios susietos su tiesioginių išmokų ir Strateginio plano kaimo plėtros intervencinių priemonių paramos gavimu.
Darbuotojų teises ir saugumą pažeidusiems pareiškėjams išmokos bus mažinamos apskaičiuotu procentiniu dydžiu.
Pakeistoje metodikoje numatyta už netyčinį reikalavimų pažeidimą nustatyti 3 proc., o už tyčinį – 15 proc. dydžio sankciją. Abiem atvejais sankcija galėtų būti atitinkamai padidinama ar sumažinama įvertinus reikalavimų pažeidimą pagal masto, sunkumo ir poveikio trukmės kriterijus.
Nustačius pakartotinį tyčinį reikalavimo pažeidimą, ankstesniaisiais metais taikytos sankcijos dydis padauginamas iš 2, o nustačius tolesnius to paties pakartotinio tyčinio reikalavimo pažeidimo atvejus, ankstesniaisiais metais taikytos sankcijos dydis toliau dauginamas iš 2, kol sankcijos dydis pasiekia 100 proc.
Išsamiau su Sankcijų už paramos sąlygų reikalavimų pažeidimą taikymo metodikos projektu galite susipažinti čia. Projektas su visuomene derinamas iki sausio 16 dienos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar vėl bus pertvarkoma Nacionalinė žemės tarnyba?
2025-01-22 -
Tikrins tranzitu vežamų grūdų kilmę
2025-01-21 -
Žuvivaisos nenori perleisti Aplinkos ministerijai
2025-01-21
Skaitomiausios naujienos
-
Lengvinami tiesioginių išmokų reikalavimai: daugiau lankstumo dėl GAAB
2025-01-03 -
Registrų centras skelbia didžiausius žemės valdytojus
2025-01-08 -
Neįtikėtina: populiariausios obelų veislės rinkoje išsilaiko šimtus metų
2025-01-17
(0)