


Vilnius. Nauju žemės ūkio ministru paskirtas Kazys Starkevičius pažadėjo žemdirbiams mažinti biurokratinę naštą, lengvinti ūkininkavimo sąlygas. Išsamiau apie tai – ministro atsakymuose į „Mano ūkio“ klausimus.
Gerb. Ministre, stojote prie žemės ūkio vairo, kai iki Vyriausybės kadencijos pabaigos liko ne tiek daug laiko. Atėjote su labai rimtų darbų sąrašu, vienas iš jų – atkurti žemdirbių bendruomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis. Ar įmanoma per keletą mėnesių atstatyti tai, kas buvo griaunama metai iš metų?
Mano veiklos principas – tartis, ieškoti racionalaus, visiems priimtino sprendimo. Todėl kviečiu visų politinių partijų atstovus konstruktyviam dialogui. Štai ir Seime kalbamės, diskutuojame ir sutariame, kad reikia keisti tvarką.
Parlamentiniame Ekonomikos komitete 80 proc. sprendimų priimame bendru sutarimu. Pasiūlymų turi ir patys tarnautojai, trūko tik politinės valios. Tai štai ta politinė valia yra, o pasiūlymai jau plaukia.
Žemdirbiai jau išgirdo Jūsų pažadą mažinti biurokratinę naštą. Nuo ko pradėsite? Kurias sritis tai palies?
Paprasčiausia pakeisti ministro ar pavaldžios institucijos vadovo įsakymu reglamentuojamas tvarkas, taisykles, aprašus, klausimynus ir kt. Visose srityse yra daug spręstinų klausimų, svarbiausia – ne gąsdinti ir bausti, o informuoti, patarti ir padėti.
Galbūt šiandien pasirodysiu nepopuliarus, kad viešajame transporte (traukiniuose, autobusuose) naikinami popieriniai bilietai, neva, mažai kas juos perka, visi turi mobiliuosius telefonus su mokėjimo programėlėmis, tačiau pasakysiu – būtina žmogui užtikrinti pasirinkimo galimybę.
Šiais neramiais laikais negalime būti tikri, kad rytoj kaime nedings elektra ar interneto ryšys, o kai nebus ką valgyti, interneto neapkaltinsi. Štai kad ir trąšų apskaitos žurnalai. Dabar ūkininkas vėl galės pasirinkti – informacinėje sistemoje, popieriniame žurnale ar elektroniniame kompiuterio dokumente vesti apskaitą.
Mes pirmieji Europos Sąjungoje įvedėme elektroninį deklaravimą, tačiau palikome žmonėms konsultacinę galimybę kreiptis pagalbos visose seniūnijose. Sistema, kiek žinau, iki šiol puikiai veikia, nebūtina samdyti brangių konsultantų.
Visą interviu rasite čia.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Genetiniai ištekliai“ ir „Lietuvos veislininkystė“ – nebe privatizuojamos
2025-04-03 -
Pakeistos nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimo taisyklės
2025-04-02 -
Pakeisti paramos paraiškų priėmimo tvarkaraščiai
2025-04-01
Skaitomiausios naujienos
-
Patvirtintos 2025 m. tiesioginių išmokų taisyklės
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)