Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Dėl didelių projektų žemės turėtų būti sutarta iki sutarties pasirašymo

Vilnius. Dideliam projektui įgyvendinti reikalingos žemės problema turėtų būti  sprendžiama iki projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), įvertinusi Investicijų ir Žemės įstatymų pakeitimus.

STT nustatė, kad dalis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomų įstatymų nuostatų nepakankamai reglamentuoja šias procedūras, jos gali būti aiškinamos ir taikomos dviprasmiškai, pranešė STT.

Dabar valstybė pirmiausia prisiima įsipareigojimus dėl projekto įgyvendinimo, pasirašo sutartį su investuotoju ir tik po to sprendžiami klausimai dėl projektui būtinos žemės suteikimo.

Bioversija 23 04 27

„Tarnyba mano, kad teisės akto projekte neatskleidžiamas stambių projektų naudingumo valstybei ir visuomenei aspektas. Nuostatos taip pat gali sudaryti prielaidas neskaidriems sprendimams dėl privačios žemės paėmimo visuomenės poreikiams“, – teigia STT.

Anot jos, jei žemės problemos negalima išspręsti iki sutarties pasirašymo, turėtų būti aptariami jos parinkimo ir papildomų įsipareigojimų klausimai.

Įstatymais taip pat siūloma apibrėžti, kad didelis projektas yra apdirbamosios gamybos arba duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų ir susijusios veiklos investicijų projektas.

Pagal sutartį investuotojas įsipareigotų per penkerius metus įsteigti ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų, o jo investicijos siektų ne mažiau kaip 30 mln. eurų.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos