


Vilnius. Dideliam projektui įgyvendinti reikalingos žemės problema turėtų būti sprendžiama iki projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), įvertinusi Investicijų ir Žemės įstatymų pakeitimus.
STT nustatė, kad dalis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomų įstatymų nuostatų nepakankamai reglamentuoja šias procedūras, jos gali būti aiškinamos ir taikomos dviprasmiškai, pranešė STT.
Dabar valstybė pirmiausia prisiima įsipareigojimus dėl projekto įgyvendinimo, pasirašo sutartį su investuotoju ir tik po to sprendžiami klausimai dėl projektui būtinos žemės suteikimo.
„Tarnyba mano, kad teisės akto projekte neatskleidžiamas stambių projektų naudingumo valstybei ir visuomenei aspektas. Nuostatos taip pat gali sudaryti prielaidas neskaidriems sprendimams dėl privačios žemės paėmimo visuomenės poreikiams“, – teigia STT.
Anot jos, jei žemės problemos negalima išspręsti iki sutarties pasirašymo, turėtų būti aptariami jos parinkimo ir papildomų įsipareigojimų klausimai.
Įstatymais taip pat siūloma apibrėžti, kad didelis projektas yra apdirbamosios gamybos arba duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų ir susijusios veiklos investicijų projektas.
Pagal sutartį investuotojas įsipareigotų per penkerius metus įsteigti ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų, o jo investicijos siektų ne mažiau kaip 30 mln. eurų.
BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Parama konsultavimui turi pasiekti tikruosius ūkininkus
2025-07-02 -
Ministras pritaria, kad GPM lengvata turi būti taikoma tik žemės ūkio veiklos pajamoms
2025-07-02
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)