Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Ar pasinaudosime galimybe ūkininkams skirti didesnę paramą?
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Briuselis / Vilnius. Valstybės narės galės iki 5 proc. 2021–2022 m. EŽŪFKP biudžeto lėšų panaudoti tiesioginei ūkininkų ir mažų bei vidutinių įmonių (MVĮ) paramai, skelbia Europos Komisija (EK).

EK pranešime teigiama, kad valstybės narės paramą turi skirti labiausiai nuo dabartinės krizės nukentėjusiems paramos gavėjams, kurių veikla susijusi su žiedine ekonomika, maisto medžiagų valdymu, efektyviu išteklių naudojimu arba aplinkai ir klimatui nekenksmingais gamybos metodais. Šią priemonę dar turi priimti ES teisėkūros institucijos.

Atrinkti ūkininkai ir MVĮ galės gauti atitinkamai iki 15 tūkst. ir 100 tūkst. eurų. Pinigai būtų išmokami iki 2023 m. spalio 15 dienos.

Bioversija 22 02 02

Kad pasinaudotų šia galimybe, valstybės narės turės pateikti kaimo plėtros programos (-ų) pakeitimą, kuriuo įves naująją priemonę.

„Ši priemonė yra naujausia iš kelių pagal BŽŪP įgyvendinamų priemonių – ja remiame ūkininkus, kad jie galėtų toliau gaminti maisto produktus, kurių reikia pasauliui, rūpintis savo žeme ir aprūpinti šeimas“, – pranešime teigia ES žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Voicechovskis).

Portalas manoūkis.lt pasiteiravo Žemės ūkio ministerijos, ar Lietuva planuoja pasinaudoti galimybe skirti iki 5 proc. 2021–2022 m. EŽŪFKP biudžeto lėšų tiesioginei ūkininkų ir mažų bei vidutinių įmonių (MVĮ) paramai. Žemės ūkio ministro patarėjas Saulius Jarmalis iš pradžių atsakė, kad informacijos apie tai neturi.

Vėliau, susipažinęs su EK pranešimo spaudai nuoroda, patikslino, kad Lietuva vertins, ar pasinaudoti šia galimybe, tada, kai ES teisėkūros institucijos priims šią priemonę.

Šaltinis: MŪ inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos