Vilnius. Klimato pokyčiai ir ekstremalių gamtos reiškinių gausa verčia žemdirbius ieškoti naujų sprendimų, kaip išsaugoti ūkio rentabilumą ir išauginti gerą derlių. „Syngentos“ beicas Vibrance Duo leidžia augalams užtikrintai startuoti, nes unikalus dviejų veikliųjų medžiagų – sedaksano ir fludijoksonilo – derinys javų sėkloms suteikia kompleksinę apsaugą nuo pavojingiausių patogenų.
Šių metų rudeninės sėjos specifika – itin sausa dirva, todėl daugelis ūkininkų rinkosi minimalų žemės dirbimą. Ražienų ir nuokulų likučiai liko paviršiniame dirvos sluoksnyje, kuriame dygsta sėklos, todėl padidėjo ir ligų užkrato rizika. Lietingas 2017-ųjų metų ruduo labai aiškiai parodė, kad Lietuvoje yra daug laukų su neveikiančiomis drenažo sistemomis, o juose augantiems augalams kyla užmirkimo pavojus, taigi, ir rizoktoniozės išplitimo grėsmė. „Javų rizoktoniozė sparčiai plinta kitose šalyse, tik Lietuvoje kol kas mažai apie tai kalbama, nes trūksta duomenų apie ligos išplitimą. Būtent sedaksanas išsiskiria veiksmingumu nuo Rhizoctonia grybų sukeliamų pašaknio ligų“, – pastebi kompanijos „Syngenta“ produktų ekspertas Juozas Semaška.
Šiemetiniai žiemkenčių pasėliai, ypač ankstyvos sėjos, yra itin vešlūs: dėl šilto ir ilgo rudens bei dirvoje likusio didelio azoto kiekio, javai tankiai sužėlė. Jei sniegas iškristų ant neužšalusios dirvos ir išsilaikytų ilgiau, kiltų pavasarinio pelėsio išplitimo grėsmė. Nuo šios ligos, kaip ir nuo kietųjų kūlių, daigų pašaknio puvinių, daigų septoriozės patikimai saugo beicas Vibrance Duo.
Vibrance Duo – kontaktinio ir lokaliai sisteminio veikimo, pirazolo-karboksamidų ir fenilpirolų cheminių grupių beicas žieminiams ir vasariniams kviečiams, kvietrugiams bei žieminiams rugiams apsaugoti nuo ligų, plintančių su sėkla ir per dirvą. Jo sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: fludijoksonilas ir sedaksanas. Fludijoksonilas žemdirbiams gerai žinomas kaip populiarių beicų Maxim 025FS ir Celest trio 60FS veiklioji medžiaga, o sedaksanas – iš esmės nauja karboksamidų grupės veiklioji medžiaga, sukurta konkrečiai beicams ir nėra naudojama jokių fungicidų, skirtų javų lapų apsaugai nuo ligų, sudėtyje. Tai labai svarbu kalbant apie apsaugos efektyvumą ir rezistentiškumo prevenciją.
Fludijoksonilas pasižymi stipriu poveikiu nuo Fusarium grybų sukeliamų pašaknio puvinių ir nuo Microdochium sukeliamo pavasarinio pelėsio, taip pat nuo kietųjų kūlių, daigų septoriozės, o sedaksanas – ne mažiau veiksmingas nuo šių ligų, be to, dar saugo ir nuo rizoktoniozės. Kartu beicas yra saugus augalams, nestabdo sudygimo, o veiklioji medžiaga sedaksanas skatina šaknų vystymąsi ir tolygų augimą.
„Syngenta“ produktų plėtros vadovas Arnoldas Čepelė (kairėje) ir produktų ekspertas Juozas Semaška
„Pirmiausia reikia padėkoti ūkininkams, kad jie buvo kartu su mumis nuo 1996 m. su Maxim šeimos beicais. Dabar drąsiai išnaudokite naujos Vibrance šeimos beicų, sukurtų sedaksano pagrindu, privalumus: kompleksiškai saugodami javų daigus nuo ligų, jie turi visas galimybes tapti nauju beicų standartu ir atėjo į rinką tikrai ne vieniems metams“, – patikina „Syngenta“ produktų plėtros vadovas Arnoldas Čepelė.
Žiemkenčių laukų vaizdas pasitinkant šių metų žiemą patvirtina nepriekaištingą beico veikimą. Štai kelios nuotraukos iš Kupiškio ir Kėdainių rajonų, kaip atrodo šių metų sėjos žieminiai kviečiai, sėti skirtingu laiku ir beicuoti Vibrance Duo (2 l/ha).
Žieminiai kviečiai Balitus, sėti rugsėjo 10 d., fotografuoti spalio 5 d. Geras beico poveikis aiškiai matyti iš sveiko daigo pagrindo (baltos koleoptilės) ir vešlios šaknų masės
Žieminiai kviečiai Etana atsėliuoti po žieminių kviečių rugsėjo 10 d., fotografuoti lapkričio 16 d. Dirva skusta, sėklos norma 3,5 mln./ha, sėjos gylis 3,5 cm. Šaknys gerai išsivysčiusios, gilios, plačios ir labai gerai įsitvirtinusios dirvoje
Žieminiai kviečiai Skagen, sėti po cukrinių runkelių rugsėjo 25 d., fotografuoti lapkričio 16 d. Dirvos paruošimas – skutimas, sėklos norma 3,5 mln./ha, sėjos gylis 4 cm. Dirva buvo labai sausa, todėl dygti pradėjo tik po lietaus. Augalai vienodai išsivystę – 3 lapeliai (BBCH 13), pašaknys sveikas, baltas, šaknys gerai išsivysčiusios, ilgos, labai gausios, gerai dirbančios – apaugusios šakniaplaukiais ir aplipusios žemėmis.
Užsak. Nr. 9676
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)