Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Verslo informacija
Daugiau su mažiau – paroda „Agrovizija 2022“ kviečia domėtis žemės ūkio naujovėmis

Po trejų metų pertraukos Kėdainių rajone, Akademijoje, vėl šurmuliuos žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2022“. Birželio 29–liepos 1 d. 30 ha plote lankytojų lauks gausi šviečiamoji programa, akį traukiantys eksponatai ir bandomieji laukeliai, parodoje bus pristatoma žemės ūkio technika, technologijos ir inovacijos, aptariamos aktualiausios temos.

Parodos dienomis laukai prie Akademijos tampa žemės ūkiu ir tvarumu besidominčiųjų traukos centru. Kiekvieną kartą renginys sutraukia tūkstančius lankytojų iš visos šalies ir kaimyninių šalių.

Kas dvejus metus vykstanti paroda dalyvius kviečia apžiūrėti lauko sąlygomis auginamas įvairių žemės ūkio augalų veisles ir jų auginimo technologijas, traktorius, sėjamąsias, savaeigius purkštuvus ir kitą žemės ūkio techniką.

Šių metų parodos tema – „Daugiau su mažiau“ – tarsi aidu atliepia žemdirbiams vis garsiau išsakomus lūkesčius – produkciją gaminti taupant išteklius. Tačiau ilgas reikalavimų sąrašas sunkiai įgyvendinamas dirbant tik tradiciniais metodais.

Judėti keliamų tikslų link įmanoma tik einant pažangios žemdirbystės keliu ir taikant inovatyvius sprendimus. Įmonė BASF, šių metų diskusijų terasos rėmėjas, ypatingą dėmesį skiria tvariam ūkininkavimui ir bioįvairovei išsaugoti.

Atliepdamas parodos temą, parodos „Agrovizija 2022“ generalinis rėmėjas, lietuviškų trąšų gamintojas UAB „UHB Agro“ pristato naujos kartos NPK trąšas, kurių sudėtyje yra ne tik pagrindinių mitybinių elementų N, P ir K, bet ir silicio, huminių rūgščių vienoje granulėje.

Naujos kartos trąšos būtent dėl silicio ir huminių rūgščių daro teigiamą poveikį dirvos biologinėms savybėms, gerina dirvožemio cheminius ir fizikinius rodiklius, leidžia kur kas našiau naudoti trąšų granulėje esančias maisto medžiagas, skirtas augalams.

Mokslininkų seminarai – aktualioms problemoms spręsti

Parodoje „Agrovizija 2022“ LAMMC mokslininkai tradiciškai aptaria lankytojams aktualiausius klausimus. Šiais metais bene svarbiausia problema – kaip pagaminti reikiamą kiekį maisto, atsižvelgiant į tvarumo reikalavimus.

Dirvožemis – maistui užauginti ir ŠESD mažinti

Atsižvelgiant į Žaliojo kurso reikalavimus ir galimą neigiamą brangstančių energinių išteklių įtaką žemės ūkio gamybai, būtina racionaliai naudoti dirvožemį, apgalvotai pasirenkant žemės dirbimo technologijas, sėjos laiką, sėjomainas, tręšimo priemones, įvertinant ekologinį ir ekonominį aspektus.

Dėl pabrangusių trąšų ūkiai ir be ES raginimų siekia įgyvendinti Žaliojo kurso numatytus trąšų kiekio mažinimo tikslus. „Ūkininkams atsiranda poreikis investuoti į inovatyvius sprendimus, tiksliąją žemdirbystę, padedančią sutaupyti lėšų tikslingiau naudojant trąšas ir augalų apsaugos produktus“, – sako LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas.

Viename iš parodos seminarų bus kalbama apie tai, kaip sukurti tvarias žemės ūkio sistemas, kuriose augalai, dirvožemio fauna ir mikroorganizmų įvairovė būtų pagrindiniai įrankiai, mažinantys maisto medžiagų nuostolius ir ŠESD emisiją, didinantys anglies sekvestraciją.

Be to, kaip galimas sprendimas didinti biologinę įvairovę ir mažinti ŠESD bus pasiūlyta agromiškininkystės praktika, kai sumedėję daugiamečiai augalai yra integruojami į žemės ūkio kultūras.

Nauji augalai – naujos galimybės

Jau 100 metų Lietuvos selekcininkai kuria augalų veisles, siekdami suderinti derlingumo, tvarumo ir atsparumo rizikos veiksniams aspektus.

„Atsižvelgiant į ūkininkų poreikius ir kintantį klimatą, kasmet sukuriamos naujos veislės, siekiant suderinti derlingumą ir prisitaikymą“, – selekcinio darbo kryptis pristato LAMMC Žemdirbystės instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas akad. dr. Vytautas Ruzgas.

LAMMC ne tik kuriamos veislės, bet ir tiriamos jų savybės. Siekiant išplėsti augalų biologinę įvairovę klimato kaitos akivaizdoje, vis daugiau dėmesio skiriama pupiniams augalams.

Viename iš seminarų parodos lankytojai išgirs mokslininkų įžvalgas apie netradicinių augalų – bolivinių balandų, avinžirnių, burnočių – auginimą ekologinėje sėjomainoje, pluoštinių kanapių naudojimą bioanglies gamybai, LAMMC stende galės susipažinti su naujausiomis miglinių bei pupinių žolių ir javų veislėmis.

Žinios – tvariam žemės ūkiui

Žemės ūkio praktika neatsiejama nuo naujausių žinių ir technologinių sprendimų diegimo: investicijų į skaitmenizaciją, dronus, satelitinius duomenis.

„Pagrindinis tikslas – didinti efektyvumą ir kurti aukštesnės pridėtinės vertės ūkius bei produktus. Šiandien gebame auginti javus, bet turėtume galvoti ir apie aukštesnę vertę generuojančių ūkių vystymą – apie augalininkystę ir Lietuvoje su sunkumais susiduriančią gyvulininkystę, nes be sėkmingai išvystyto šio sektoriaus liksime tik pašarų ar žaliavų tiekėjais“, – pagrindinius siekius vardija dr. G. Brazauskas.

Lietuvos mokslinių tyrimų ir technologijų asociacija (angl. RTO Lithuania) kviečia į pirmąjį tarptautinį agrofotoninių technologijų seminarą, kuriame bus pristatytos ir rinkoje jau esančios, ir dar tik laboratorijose kuriamos šviesos technologijos žemės ūkiui.

Inovatyvūs sprendimai būtini ir Integruotai kenksmingųjų organizmų kontrolei (IKOK), kurios tikslingas ir kompleksiškas taikymas prisideda prie Žaliojo kurso įgyvendinimo.

Parodos lankytojams bus pristatyta nauja IKOK sprendimų platforma, kuri ūkininkams, konsultantams ir mokslininkams suteiks prieigą prie įvairių sprendimų priėmimo sistemų ir meteorologinių duomenų visoje Europoje.

Finansavimas ambicingiems planams

Pastaraisiais metais šalies ūkininkai aktyviau investuoja į naujos žemės ūkio techniką, valdomų žemės plotų plėtrą. Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, bendra Lietuvos ūkininkams suteikto finansavimo suma per 2021 m., palyginti su ankstesniais metais, išaugo apie 45 procentais. Finansavimo augimo tendencija tęsiasi ir šiemet.

„Tikime šalies žemės ūkio sektoriaus potencialu, todėl šiais metais ir toliau aktyviai finansuojame ūkininkus. Esame pasiruošę ir norime padėti ūkininkams įgyvendinti jų ambicingus planus, plečiant savo ūkius, didinant jų našumą ar pereinant prie tvaresnių ūkininkavimo metodų“, – teigia R. Verkauskaitė-Kazanskienė.

Parodos naujovės

Naujovės ir parodos tradicijos – tokį balansą siekiame išlaikyti jau 13 kartą organizuojamoje parodoje. Šių metų parodos naujiena – mėsinių galvijų ekspozicija. Ją apžiūrėjus, pakviesime į seminarą apie galvijų auginimą ir mėsos brandinimo ypatybes. Išmanieji mitybos elementų nustatymo dirvožemyje metodai, precizinis tręšimas ir skaitmeniniai sprendimai – tai tik dalis naujienų.

Jau tradicija tampančiame diskusijų forume kviesime pasikalbėti apie ūkininkavimą Žaliojo kurso kontekste, inovatyvių ir skaitmeninių sprendimų svarbą, nepamirštant viso ūkininkavimo pagrindo – dirvožemio.

„Po COVID-19 pandemijos ribojimų sugrįžtanti paroda atsinaujino ir išoriškai. Pristatydami naują parodos ženklą, akcentuojame atvirumą pokyčiams, tvarų augimą ir rūpestį išteklių išsaugojimu.

Parodoje bus pristatytas visas spektras žemės ūkio inovacijų, mokslo bei technikos naujienos ir tiksliosios žemdirbystės metodai. Ištikimi parodos lankytojai žino, kad joje pristatomos praktiškai pritaikomos technologijos, geroji žemės ūkio praktika, naujausi augalų apsaugos sprendimai, perspektyviausios veislės ir moderniausia technika.

Pagal mokslininkų ir konsultavimo specialistų rekomendacijas randamas kiekvienam ūkiui tinkamiausias sprendimas“, – pasakoja Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Zita Varanavičienė.

Žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodoje „Agrovizija 2022“ laukiami visi, siekiantys naujų žinių ir praktinių žemės ūkio rekomendacijų. Daugiau informacijos www.agrovizija.lt

IŠSAMI PARODOS PROGRAMA

Užsakymo Nr. 10910
    Gudinas -  23 06 14
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos