Basf m1 2024 06 14
Ūkis
Ukrainą pasirengę remti ir Lietuvos pieno gamintojai

Kaunas. Šiandien vykusiame Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) pasitarime spręsta, kaip paremti nuo karo kenčiančius ukrainiečius. Asociacijos prezidentas Jonas Vilionis siūlė į Ukrainą nuo asociacijos siųsti pieno ir mėsos konservų pilną krovininį automobilį, remti pinigais.

Pasitarime dalyvavo LPGA tarybos nariai ir premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas žemės ūkio klausimais Ignas Jankauskas.

Jo teigimu, siunčiant paramą Ukrainai kyla logistikos iššūkių, tad dabar planuojama krovininius automobilius siųsti tiesiai į Ukrainą.

Bioversija 2024 04 26 m7

I. Jankauskas pabrėžė, kad geriausia parama – mėsos konservai, maistas, kurį paruošti neužtrunka ilgai.

„Vienas krovininis automobilis atsieina apie 50 tūkst. eurų. Už tokią sumą galima nupirkti 50 liemenių arba maisto, kurio užtektų 40 tūkst. žmonių pamaitinti. Taigi reikia susidėlioti prioritetus“, – akcentavo jis.

Petras Puskunigis užsiminė, kad ukrainiečiai prašė atsiųsti 4 termovizorius. Per pasitarimą diskutuota ir apie neperšaunamų liemenių būtinybę, tačiau visgi dauguma pritarė, kad geriausia remti maistu.

„Nemanau, kad reikėtų siųsti karinę amuniciją, nes neįstengsime nupirkti reikšmingo kiekio“, – mintimis dalijosi žemės ūkio kooperatyvo „Pieno puta“ direktorė Jūratė Dovydėnienė.

„Didesnio ginklo už maistą nėra“, – sakė Vilionis pridurdamas, kad tokia parama humaniškiausia.

LPGA prezidentas siūlė į Ukrainą nuvežti vieną krovininį automobilį, pilną pieno ir mėsos konservų, pieno miltelių, sūrių. Ukrainiečius ilgai negendančiais produktais remia ir kitos su žemės ūkiu susijusios asociacijos.

„Smulkūs ūkininkai gali prisidėti finansiškai, pervesti pinigų į asociacijos sąskaitą. Kiti galėtų Utenos mėsinei parduoti po bulių. Gautus pinigus pervestų į asociacijos sąskaitą. Iš surinktų pinigų pirktume konservų. O su stambiais ūkininkais ir bendrovėmis tarsimės“, – sakė J. Vilionis.

„Mes esame pasiruošę vežti gyvulius skersti, kad iš jų gamintų konservus“, – sakė asociacijos narė Danutė Adamonienė.

Asociacijos prezidentas taip pat prasitarė, kad kreipsis į visos ES pieno gamintojus ir skatins juos prisidėti prie paramos.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos