


Joniškis. Staneliuose veikiantis grybų auginimo cechas įrengtas galvojant apie tvarias technologijas, nors anuomet, prieš 13 metų, apie jas dar mažai kalbėta, bet ekonominis stabilumas taip pat yra tvarumo dalis.
„Mūsų cechas buvo pirmasis Europoje geoterminę energiją naudojantis projektas, pritaikytas ne buityje, o žemės ūkio versle. Kurį laiką net sulaukdavome nemažai svečių, norinčių savo akimis įsitikinti, kaip geoterminė šildymo sistema veikia tokiame stambiame gamybiniame objekte“, – pasakoja bendrovės „Baltic Champs“ generalinis direktorius Arūnas Radzevičius.
Augantys grybai išskiria šilumą, kuri šiltuoju metų laiku yra perteklinė ir paprastai kituose grybų ūkiuose tiesiog iškeliauja lauk, taip didinant šiltnamio efektą. Staneliuose visa perteklinė šiluma surenkama į rekuperacinę sistemą ir perskirstoma toms auginimo kameroms, kuriose reikia šilumos. Sugeneruojamos šilumos, ypač vasarą, užtenka ir buitinėms patalpoms šildyti.
Staneliuose veikiantis grybynas priklauso prieš 27 metus Šiaulių r., Gruzdžiuose, įkurtai bendrovei „Baltic Champs“, kuri dabar yra viena didesnių kultūrinių grybų augintojų Europoje, tiekianti savo produkciją ne tik mūsų šalies pirkėjams, bet ir stambiems tarptautiniams prekybos tinklams, tokiems kaip ICA, „Axfood“, „Coop“, LIDL, „Kesko“ ir kt.
„Baltic Champs“ turi padalinius Šiaulių, Joniškio ir Širvintų rajonuose, iš viso įmonėje dirba daugiau kaip 500 darbuotojų.
Visą tekstą, kokie sprendimai dar įdiegti grybų auginimo ceche, skaitykite čia.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Dažniausios salotų ligos
2025-07-04 -
Greinių ūkio siekis – efektyvumas
2025-07-03 -
Pasėlių deklaravimas: auga ekologinių sistemų ir ūkių populiarumas
2025-07-03
Skaitomiausios naujienos
-
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17
(0)