Vilkaviškis, liepos 22 d. Į Vilkaviškio rajono supirkimo punktus jau vežamas pirmasis grūdų derlius. Bendrovės „Linas Agro“ grūdų centro Vilkaviškio elevatorių pirmasis šių metų derlius atvežtas jau praeitą savaitę – 10 tonų rapsų ir 63 tonos miežių. Miežiai atitiko pirmąją klasę, jų drėgnumas buvo 14,2 ir 15,7 proc. (bazinis – 14 proc.). Rapsai taip pat labai geri. Už toną pastarųjų bendrovė šiuo metu moka 1 420 litų ir PVM.
Pasak Vilkaviškio elevatoriaus vadovo Dariaus Povilausko, tokios didelės kainos dar niekada nebuvo. Praeitais metais rapsų supirkimo kaina buvo nuo 840 iki 940 litų.
Apie kitas kainas bendrovės specialistai dar nieko nežino. Mat miežių pasėta nedaug, o apie kviečius kalbėti anksti. Kainas diktuos pasaulio rinka.
Rapsų kainos bendrovėje nustatytos, nes AB „Linas Agro“ pastatė modernią biokuro gamyklą „Mestilla“ Klaipėdoje. Kadangi biokuro kainos žinomos, tad nustatyti ir rapsų žaliavos įkainiai.
UAB „Linas Agro“ vadybininkas konsultantas Raimondas Švabas teigė, kad derlių šiais metais jau buvo galima imti ir anksčiau, tačiau sutrukdė lietūs. Praeitais metais pirmieji grūdai į elevatorių atvežti keliomis dienomis anksčiau – liepos 13-ąją. Pasak konsultanto, jei kelias dienas nelytų, grūdų centras sulauktų nemažai klientų. Vilkaviškio elevatoriuje superkami ne tik rapsai ir kviečiai, bet ir miežiai bei kvietrugiai.
Su nuolatiniais klientais auginimo sutartys pasirašytos jau iš rudens, tačiau supirkimo kaina neužfiksuota. Numatyta, kad bus pasirašomi sutarties priedai, nes kainos smarkiai svyruoja. Prognozuojama, kad šįmet pasaulyje žadamas 2 mln. tonų didesnis derlius, tad, „užkišus“ rinką grūdais, tai gali atsiliepti ir kainoms.
Nežadama atsisakyti ir sutarčių nepasirašiusių ūkininkų derliaus. Kiek bebūtų grūdų, bendrovė ruošiasi supirkti visus ir nieko nepalikti už vartų.
„Mūsų kainos niekam ne paslaptis, – sakė D. Povilauskas. – Apie tai mes informuojame telefonu, savo klientams nuolat siunčiame rekomendacijas, informaciją apie grūdų kainas, paslaugų įkainius laiškais ar elektroniniu paštu. Susirinkimų nedarome ir brangaus žemdirbių laiko negaišiname“.
R. Švabas prieš derliaus ėmimą pats apvažiuoja klientų laukus, kalbasi su jais akis į akį ir telefonu, konsultuoja įvairiais klausimais. Bendrovė sezono metu žada priimti 14 papildomų darbuotojų, kurie padėtų nuolatiniams didžiojo darbymečio metu. Dažniausiai porai mėnesių čia įsidarbina grįžę Lietuvos žemės ūkio universiteto studentai.
Darbas bendrovėje nenutrūksta ir žiemą. Pasak D. Povilausko, nebuvo tokios dienos, kad į kiemą neįriedėtų mašina. Pernykštis derlius buvo vežamas net iki šių dienų. Geriausios kainos nusistovėjo vasario mėnesį, tad tie, kurie turi sandėlius, išlošė. Tuo metu derliaus vežimas į elevatorių buvo toks,kaip ir liepos pabaigoje. Kitu metu darbuotojai rūpinasi produkcijos pakrovimu į vagonus, jos išvežimu ir kt. Bendrovė dar prekiauja pašarinėmis žaliavomis, trąšomis.
Šį sezoną, kaip ir kitais, UAB „Linas Agro“ Vilkaviškio elevatorius dirbs ir savaitgaliais, kad žemdirbiams būtų patogu ir nesusidarytų eilės.
R.Švabas prognozuoja, kad vasarinių kviečių pjūtis kiek vėluos, tad supirkimo sezonas tikrai tęsis iki rugsėjo 15 dienos. Konsultantas primena, kad nuo šių metų norintieji parduoti savo augintus grūdus turi užsiregistruoti Pašarų ūkio registre. Visi nuolatiniai šios bendrovės klientai tokius dokumentus jau susitvarkė ir atidavė pažymas savo supirkėjui.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)