Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Ūkis
Sunkmetis nesustabdė milijoninių projektų

Kėdainiai, spalio 12 d. „Šie metai mums labai svarbūs. Per juos baigiame įgyvendinti dvidešimt du projektus. Jų vertė - 14,3 mln. JAV dolerių. Visos investicijos skirtos tam, kad bendrovėje būtų sudarytos dar geresnės darbo sąlygos darbuotojams, daugiau dėmesio skiriama apslinkosaugai", - pristatydamas investicijas sakė bendrovės „Lifosa" generalinis direktorius Jonas Dastikas.

Šią savaitę pristatyti svarbiausi trys projektai: pašarinių fosfatų linija, sandėlis ir transporteris. Vienas projektų - 2,2 milijono dolerių kainavęs 880 metrų ilgio transporteris, kuriuo gamybos proceso metu susidaręs fosfogipsas tiekimas tiesiai į automobilių krovos aikštelę. Pradėjus veikti šiam transporteriui sunkiasvorių automobilių maršrutas sutrumpėjo beveik kilometru, o tai reiškia, kad bus taupomi degalai, mažiau anglies dvideginio pateks į aplinką.

Naujosios pašarinių fosfatų gamybos linijos pajėgumai siekia iki 150 000 tonų produkcijos per metus

Bioversija m7 2024 11 19

Naujosios pašarinių fosfatų gamybos linijos pajėgumai siekia iki 150 000 tonų produkcijos per metus

Antrasis projektas, startavęs 2009 metų sausio 1 dieną - „AB „Lifosa" gamybos produktyvumo didinimas ir inovatyvių technologijų diegimas modernizuojant pašarinių fosfatų gamybos procesą". Naujoje linijoje, kurios projektiniai pajėgumai siekia iki 150 tūkst. tonų produkcijos per metus, įdiegtos naujausios technologijos bei pasitelkta ilgametė praktika. Šalia naujosios pašarinių fosfatų gamybos linijos įrengtas ir erdvus 4 tūkst. kv. metrų ploto produkcijos sandėlis. Jame yra atskiros rampos transportuoti pašarinius fosfatus tiek automobiliais, tiek geležinkeliu, tiek fasuotus po 25 kg arba 1 toną, tiek nefasuotą produkciją. Fasavimo įranga sumontuota tame pačiame sandėlyje.

Projektuojant, o vėliau pasirenkant technologinius įrengimus, didelis dėmesys buvo skiriamas produkcijos kokybei. Gamybos linijoje sumontuoti automatiniai pašarinių fosfatų granulių bandinių paėmėjai ir granulių analizatoriai. Išsami informacija apie produkto kokybę tiesiogiai perduodama operatoriui, kuris valdo gamybos procesą. Analogiška įranga sumontuota ir produkcijos sandėlyje, krovos skyriuje.

Įgyvendinus šį projektą, AB „Lifosa" žengė dar vieną žingsnį aplinkos apsaugos srityje. Naujame ceche veikia efektyvūs dulkių surinkimo ir absorbcijos įrenginiai, todėl gamybos proceso metu susidarančios dulkės nepatenka į aplinką.

Pašarinių fosfatų gamybos cechas ir naujas žaliavų sandėlis

Pašarinių fosfatų gamybos cechas ir naujas žaliavų sandėlis

Pagerėjo ir darbuotojų, kurių skaičius nebuvo mažinamas, darbo sąlygos: visas gamybos procesas yra automatizuotas, operatoriai dirba erdviuose valdymo pultuose. Įrengtos modernios ir erdvios buitinės patalpos, valgomieji, poilsio zonos.

Šio projekto, kurio vertė per 23 mln. JAV dolerių, įgyvendinimui iš Europos regioninės plėtros fondo skirta beveik 30 procentų lėšų.

Paskutinis, ką tik baigtas stambus investicinis projektas - apatito sandėlis. Naujajame fosfatinių žaliavų sandėlyje, kurio plotis 36 metrai, o ilgis - 222 metrai, telpa apie 100 tūkstančių tonų žaliavos. Prie sandėlio įrengtas geležinkelio krovos mazgas ir dešimt transporterių, sudarančių galimybę tiekti žaliavas tiesiai į gamybos linijas.

Naujajame fosfatinių žaliavų sandėlyje, kurio plotis 36 metrai, o ilgis – 222 metrai, telpa apie 100 tūkstančių tonų žaliavos. Jo vertė 9,9 mln. dolerių

Naujojo sandėlio vertė 9,9 milijono dolerių. Įgyvendinus šį projektą, bendrovės gamybos procesui neturės įtakos oro sąlygos, nes didžiąją dalį žaliavų AB „Lifosa" perka iš kompanijos „EuroChem", tačiau likusią dalį laivais transportuoja iš Maroko. Žaliavos tiekimas laivais priklauso nuo klimato sąlygų - vėjuotomis dienomis neįmanoma pakrauti ir iškrauti laivų, todėl prastovos vandenyne įtakoja ir produkcijos gamybos ciklą. Šios problemos išspręstos pastačius naująjį sandėlį, kuriame galima laikyti pakankamai žaliavos atsargų.

Projektų pristatyme dalyvavęs Rusijos mineralinės chemijos kompanijos „EuroChem", nuo 2002 metų valdančios kontrolinį Kėdainių trąšų gamintojų akcijų paketą, generalinis direktorius Dmitrijus Strežnevas lifosiečiams negailėjo gerų žodžių. „Mums labai smagu, kad „Lifosa" yra darnios „EuroChem" šeimos narys. Kėdainiečiai žengia keletą žingsnių priekyje kitų mūsų gamyklų. Didžiuojamės, kad ši bendrovė yra pavyzdys kolegoms ir negaili patarimų, kaip šeimininkiškai tvarkytis ir nuolat atnaujinti gamybą. Tikimės, kad per pastaruosius penkerius metus „Lifosa" dar labiau patobulės", - sakė D. Strežnevas.

Dmitrijus Strežnevas ir Jonas Dastikas

Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo Rusijos mineralinės chemijos kompanijos „EuroChem“ generalinis direktorius Dmitrijus Strežnevas (kairėje) ir AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas

„Lifosos" generalinis direktorius neslėpė pasididžiavimo, jog sugebėjo svarbius projektus įgyvendinti sunkiu krizės metu. „Mes ne tik patobulinome savo gamybą, bet ir suteikėme darbo daugeliui statybinių organizacijų. Statybininkams esame ypač dėkingi. Jų darbo rezultatus prilyginčiau net Lietuvos rinktinės trečiosios vietos laimėjimui neseniai vykusiame Pasaulio krepšinio čempionate. Vyrai dirbo labai atsakingai ir sąžiningai. Tad jie nusipelnė mūsų padėkos", - sakė „Lifosos" vadovas Jonas Dastikas.

Kėdainių rajono merė Nijolė Naujokienė, sveikindama lifosiečius pagaliau užbaigus svarbius projektus, palinkėjo trąšų gamintojams ir toliau likti tokia pačia socialiai atsakinga įmone, kuri negaili dėmesio ne tik savo darbuotojams, bet ir visai Kėdainių bendruomenei.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos