Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Ūkis
Stebėkite: žiemkenčių pasėliuose plinta ligos ir kenkėjai

Akademija (Kėdainių r.) / Vilniaus r. Keičiant augalų apsaugos priemonių naudojimo strategiją, prisitaikant prie esamų sąlygų, galima nemažai sutaupyti ir mažinti aplinkos taršą.

LŽŪKT konsultantai žieminių augalų pasėlius stebi nuo kovo 30 d. Dinaminių stebėjimų duomenimis, vyraujantis žieminių kviečių išsivystymo tarpsnis daugumoje pasėlių yra BBCH 32, apčiuopiamas antrasis stiebo bamblys. Atšilę orai spartina augalų vystymąsi. Šiuo laikotarpiu kviečių pasėliuose rasta nuo 12 iki 100 proc. dryžligės pažeistų augalų. Taip pat yra lapų septoriozės pažeistų augalų (8-48 proc.), sustiprėjo šios ligos intensyvumas. Pagrindinis žieminių kviečių purškimas nuo lapų septoriozės turi būti atliekamas paskutinio lapo-vamzdelėjimo pradžios tarpsniais (BBCH 37-41). Kartu su fungicidais reikia panaudoti ir insekticidus, nes pasėliuose yra ir įvairių kenkėjų. Daugiau apie situaciją pasėliuose skaitykite agroakademija.lt.

Kiekvieną savaitę www.agroakademija.lt/ skelbiama naujausia videoinformacija iš stebimų pasėlių. Šis videoreportažas parengtas Vilniaus r., apžiūrint žieminių kviečių ir žieminių rapsų laukus. Situaciją vertina LŽŪKT Vilniaus r. biuro augalininkystės konsultantė Teresa Gerdvilienė.

Bioversija m7 2024 11 19

Pasak konsultantės, tikslingai panaudoti augalų apsaugos priemones galėsime, jeigu dažniau užsuksime į savo laukus, įvertinsime kenksmingų organizmų išplitimą, nustatysime esamą ir paprognozuosime galimą jų žalą. Sprendimų priėmimas turi remtis ekonomine ir žalingumo riba.

Informaciniame portale ikmis.lt galima rasti nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas pagal meteorologinių stotelių duomenis, ir tai leidžia ūkininkams priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Daugiau žr. agroakademija.lt

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos