Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Ūkis
Raktas į įmonės sėkmę – nuotekų stebėsena

Velingtonas. Naujosios Zelandijos kompanija sukūrė komercinį įrenginį nuotekų kontrolei pieno perdirbimo įmonėse. Automatinė stebėsenos programa ne tik padės išvengti gamybos nuostolių, bet ir sumažins aplinkos taršos grėsmę.

Kaip rašo „Dairy Reporter“, pieno perdirbimo ir produktų gamybos metu prarandama apie 2–3 proc. žaliavos. Apskaičiuota, kad bendri vidutiniai pieno perdirbimo linijos nuostoliai per metus gali sudaryti apie 4,2 mln. JAV dolerių, o vienkartiniais gedimo atvejais – 19 tūkst. JAV dolerių. Ir tai atsiliepia ne tik įmonės pelnui, bet susiję su didele aplinkos tarša. Pieno praradimo neįmanoma eliminuoti 100 proc., tačiau yra galimybių sumažinti nuostolius iki minimumo. Šiam tikslui reikalinga tiksli įmonės nuotekų kontrolės sistema, kuri sektų ne vieną rodiklį, įskaitant pH, riebalų ir kitų organinių medžiagų kiekį.

Dabartiniai pieno nuostolių stebėjimo metodai dažniausiai remiasi 24 val. rinktų duomenų analize. Reiškia, tyrimai atliekami po to, kai buvo pagaminti pieno produktai ir nuotekos pasišalino iš įmonės, todėl neįmanoma koreguoti gamybos proceso.

Bioversija m7 2024 11 19

Naujai sukurtas automatinis biojutiklis, kuris naudoja specifinį laktozės fermentą, stebi pieno likučių procentinę dalį įmonės nuotekų vandenyje. Duomenys automatiškai siunčiami į valdymo centrą, todėl operatoriai turi galimybę keisti gamybos procesą realiuoju laiku. Tokiu būdu galima tobulinti žaliavos, energijos ir kitų išteklių naudojimo efektyvumą, sumažinti nuostolius ir didinti pelną. „Tai yra pirmasis nuolatinio stebėjimo prietaisas, skirtas perdirbimo įmonėms. Jis nepertraukiamai atlieka tūkstančius tikslių matavimų, kurių rezultatai gaunami „čia ir dabar“. Dėl operatyvumo įmonės gali žymiai sumažinti gamybos nuostolius“, – tvirtino gamintojų „CertusBio“ generalinis direktorius Metju Džonsas (Matthew Jones).

Ši technologija remiasi „biojutiklių kasetės sistema“, panašia į tokią, kokia naudojama spausdintuvuose, ir tai palengvina techninę priežiūrą. Kasetės keičiamos kartą per mėnesį, o jas perdirbti apsiėmė patys sistemos gamintojai.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.