Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Ūkis
Pinigus aukoję Rokiškio ūkininkai pasijuto apgauti

Rokiškis. Ūkininkai, patys pasisiūlę mokėti didesnius žemės mokesčius, supyko dėl pažadų nesilaikymo.

Praėjusiais metais Rokiškio rajono ūkininkai rajono tarybai patys pasiūlė jiems padidinti žemės mokestį nuo 1,3 proc. iki 1,5 proc., prašydami, kad šie papildomi pinigai būtų skirti pirkti savivaldybės ugniagesių įrangai. Tokiam neįprastam žingsniui juos paskatino vienas įvykis: kai laukuose Penemunėlyje užsidegė brangus traktorius, ugniagesiai nespėjo laiku atvykti į gaisrą, nes sugedo jų pačių technika.

Todėl žemdirbiai pasiūlė savo pagalbą atnaujinant rajono savivaldybės ugniagesių įrangą. Tačiau žadėtų dviejų automobilių iki šiol nėra, o savivaldybė nenumatė skirti ir savo lėšų įrangai pirkti, kaip buvo susitarta su žemdirbiais.

Bioversija 23 04 27

Pernai buvo suskaičiuota, kad preliminari  papildomai surinkto žemės mokesčio suma sieks 106,00 tūkst. eurų. Šiuos pinigus savivaldybė iš pradžių buvo numačiusi skirti įsigyti 3 mažai naudotus Europos standartus atitinkančius gaisrinius gelbėjimo automobilius. Prie iš ūkininkų surinktos sumos dar 30 tūkst. žadėjo prisidėti savivaldybė.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Rokiškio skyriaus pirmininkė, kuri pati yra ir rajono tarybos narė, Lina Meilutė–Datkūnienė „Mano ūkiui“ sako, kad ūkininkai skyrė savo lėšas šiems automobiliams, o rajono savivaldybė savo pažado netesėjo.

„Šiemet iš žemės mokesčio savivaldybė surinks apie 106 tūkst. eurų. Tiek ir numatyta skirti priešgaisrinei įrangai. Tačiau neliko pažado skirti savivaldybės lėšų, nes iš viso buvo planuota pirkimams skirti 136 tūkst. eurų“, – sakė L. Meilutė-Datkūnienė.

Rokiškio rajono žemdirbiai sumoka 63 proc. viso rajono surenkamo žemės mokesčio. Rajono savivaldybėje ūkininkauja apie 4 tūkst. ūkininkų, kurie dirba apie 80 tūkst. ha žemės. Rajono taryba nusprendė, kad 2020 metams žemės mokesčio tarifas bus 1,3 proc.

Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas „Mano ūkiui“ sakė, kad praėjusios kadencijos taryba į biudžeto projektą neįtraukė savivaldybė lėšų. „Dabar nieko negalime padaryti. Tačiau tos lėšos bus įtrauktos į kitų metų biudžetą ir papildoma priešgaisrinė įranga bus nupirkta už savivaldybės lėšas“, – teigė meras.

R. Godeliauskas sakė, kad vienas nenaujas automobilis jau yra užsakytas, netrukus bus nupirktas ir dar vienas. Iš savivaldybės pinigų kitamet bus perkama papildoma įranga ugniagesiams.

Kaip laikraščiui „Rokiškio sirena“ pasakojo Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Remigijus Sunklodas, jei iki šiol nauja techniką, kurie perėmė iš tuometinių kolūkių. Ji ir  tuomet nebuvo nauja, tačiau iki šiol važiuojama gesinti su 1974-1976 metais gamintais automobiliais.

R. Sunklodas pasakojo, kad ugniagesiai nemažai dėmesio skiria antikvarinių detalių paieškoms, senos technikos remontui. Tokios, galima sakyti, antikvarinės technikos remontui, skiriama apie 6 proc. tarnybos gaunamų lėšų. Anot E. Sunklodo, apie greitį, ekonomiškumą, turint tokią techniką, neverta nė kalbėti.

Taip pat skaitykite:

Žemės mokesčio netolygumai piktina ūkininkus

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos